Can Merter: Sağlıklı ölçüm ekipmanları kullanılmalı

Panelde konuşan Krohne Pazarlama ve İletişim Müdürü Can Merter, “Sıfırdan tesis de yapılsa revizyon da olsa sağlıklı ölçüm ekipmanlarının kullanılması şart" dedi.

Can Merter: Sağlıklı ölçüm ekipmanları kullanılmalı
EndüstrideAra - Haber Detay

Proses Zirvesi’nin ikinci günü ilk oturumu; Gıda, İlaç, Kimya, Boya, Kağıt, Cam, Demir Çelik, Çimento, Otomotiv, Petrol ve Doğalgaz, Su-Atıksu Sektörlerinde Proses Kontrolü ve Bakım konu başlığı altında, YTÜ’den Prof. Dr. Şeref Naci Engin’in moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Panelde konuşan Krohne Pazarlama ve İletişim Müdürü Can Merter, “Proses kontrolünde ‘ölç, karar ver ve aksiyon al’ üçlü saçağının ölçme kısmında yer alıyoruz.  Ölçme çok geniş bir dünya, bu alanda çalışacak mühendislilerin fiziğe çok iyi hakim olması gerekiyor. Sıfırdan tesis de yapılsa revizyon da olsa sağlıklı ölçüm ekipmanlarının kullanılması şart. Sadece enstrümanların projelendirilmesi değil buradaki ekiplerin eğitilmesi için de hizmet veriyoruz. Endüstriyel tesisler verimli çalışmadıkça rekabet edemeyeceklerinden verimli çalışmak için minimum eleman ile maksimum üretim ve minimum duruş için kaliteli ölçüm ekipmanları ile çalışmaları gerekiyor” diyerek su ve atıksu projelerinin revizyonlarında yaşadıkları sorunları ve bunların nasıl, hangi teknolojiler ile aştıklarını anlattı.  

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 13:15
YORUM EKLE

Endress

Proses Zirvesi

Dergiler