banner1322
x

BİNGÖL SULAMA PROJESİ 9 MİLYON TL KATKI SAĞLAYACAK

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Bingöl'ün Yedisu ilçesinde regülatör ve sulama projesi yapılıyor. Proje bittiği zaman ekonomiye yılda 9 milyon TL katkı sağlayacak.

BİNGÖL SULAMA PROJESİ 9 MİLYON TL KATKI SAĞLAYACAK
Robot Zirvesi

Bingöl'e yapılan yatırımlarla kentin mümbit topraklarının suyla buluşturulmasına, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin edilmesine, derelerdeki taşkın riskinin azaltılmasına devam ediliyor. Son dönemde Devlet Su İşleri (DSİ) sulama projelerini geliştiriyor ve uygulamaya koyuyor. Modern sulamayla tarımda verim artışı sağlandı, üretim deseni çeşitlendi, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artış yaşandı. 

“SULAMA ŞEBEKESİ İMALATLARI TAMAMLANACAK”

Konuyla ilgili açıklama yapan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, “Bingöl ve ilçelerde yapılan su yapılarının artmasıyla birlikte bölgedeki tarımsal faaliyetler gelişti. Bu kapsamda Bingöl Yedisu Regülatörü ve Sulaması inşaatı çalışmaları devam etti. Projenin tamamlanmasıyla birlikte toplam 9 bin 580 dekar tarım alanına cazibeli borulu sulama şebekesi sulanması temin edilecek. Su kaynağı Bingöl Yedisu Regülatörü tamamlanmıştır. Yedisu sulaması, milli ekonomiye yılda 9 milyon lira katkı temin edecek ve ayrıca 2 bin 874 kişiye tarımsal istihdam sağlayacaktır. Bingöl Yedisu Regülatörü ve Sulaması inşaatı, 2021 yılı performans programında yer alan ve bitirilmesi öngörülen işler arasında yer almakta olup, sulama şebekesi inşaat çalışmaları devam etmektedir. 2021 yılı sonuna kadar sulama şebekesi imalatları tamamlanması ve hizmete alınması planlanıyor” dedi. (AA)

YORUM EKLE

Delta Vana

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını