banner1322
x

Arıtma tesisi ve terfi istasyonlarında gaz algılama

Set Teknik, su atıksu sektöründe de 15 yıllık deneyimi ve Avrupa normlarına uyumlu ürünleriyle mühendislik çözümleri sunuyor.

Arıtma tesisi ve terfi istasyonlarında gaz algılama
Enerji Zirvesi

Set Teknik Yanma Teknolojileri, Endüstriyel İş Güvenliği Ekipmanları, Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri, Proses Gaz Analiz Sistemleri ve Gaz Algılama Teknolojileri konusunda 15 yıllık satış ve satış sonrası teknik destek tecrübesiyle tamamı Avrupa normlarına sahip ürün ve mühendislik çözümleri sunuyor. 

Arıtma tesislerinde atıksu sebebiyle zehirli veya yanıcı – patlayıcı özelliğe sahip, önlem gerektiren gazlar ortaya çıkıyor. Söz konusu prosesler için önerilen iki tip gaz algılama çözümü bulunuyor. Bunlardan ilki sabit, ikincisi ise portatif dedektörler. Arıtma tesisinin proses tipine, tesisin kapasitesine göre belli noktalara yeterli sayıda sabit tipte gaz algılama cihazı yerleştirilebiliyor. Bu dedektörler tesislerin ana kontrol odasında yer alan kontrol panolarına bağlanabiliyor. Portatif tip algılama cihazları ise bakım ya da kontrol amacıyla kapalı alanların girişinde kullanılıyorlar. 

GAZ DEDEKTÖRLERİNİN ARITMA TESİSİNDE KULLANILMA NEDENLERİ
Tesislerdeki işçi sağlığı ve iş güvenliğinde talep artışı
İşletme maliyetlerinin düşürülmesine yönelik gereklilikler
Kullanılan ekipmanların korunmasının gerekliliği
 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2019, 19:11
YORUM EKLE

Delta Vana

vega

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını