320 bin kişinin suyunu arıtabilecek

Kemere yapılacak yeni tesis nüfus artışı göz önünde bulundurulup sadece membran ilavesi ile 320 bin kişilik nüfusa hizmet verebilecek.

320 bin kişinin suyunu arıtabilecek
EndüstrideAra3

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kemer İlçesi’ndeki arıtma tesisi günde 100 bin metreküp ön arıtma ünitesi ve 50 bin metreküp ileri biyolojik arıtma gerçekleştirebilecek şekilde tasarlandı.

İLAVE MEMBRAN YATIRIMI İLE KAPASİTESİ İKİ KATINA ÇIKACAK

Söz konusu arıtma tesisi günde 100 bin metreküp ön arıtma ünitesi ve 50 bin metreküp ileri biyolojik arıtma ünitesi olacak şekilde tasarlandı. Bu sayede tesis ilk defada 160 bin kişiye eşdeğer nüfusa hizmet verebiliyorken nüfus artışı göz önünde bulundurulup membran ilavesi yapılarak tesis kapasitesi iki katına çıkarılarak 320 bin kişilik nüfusa hizmet verecek duruma getirilecek

2071’E KADAR DEVREDE KALACAK

Projenin Kemer’in arıtma ihtiyacını 2071 yılına kadar karşılaması planlanıyor. Arıtma tipi açısından “Azot ve Fosfor Giderimli İleri Biyolojik Arıtma Prosesi”ne sahip olan tesisin tamamlanması sayesinde bölgede bulunan Çamyuva Atıksu Arıtma Tesisi devre dışı bırakılacak ve buraya gelen atık su şebekesi de yeni tesise dahil edilecek. Bu sayede daha sağlıklı bir arıtma hizmeti verilebilecek.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 09:27
YORUM EKLE

SMS

Proses Zirvesi

Dergiler