20 milyon Euro’luk arıtma tesisinde sona gelindi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ) tarafından yapılan ve değeri 20 milyon euro'yu bulan Mezitli Atıksu Arıtma Tesisinde sona gelindi.

20 milyon Euro’luk arıtma tesisinde sona gelindi
Endüstrideara


Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ) tarafından yapılan ve değeri 20 milyon Euro'yu bulan Mezitli Atıksu Arıtma Tesisinde sona gelindi.  Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz açıklamalarda bulundu.

 "Mersin'in birçok ilçesinde,  yüksek teknolojiye sahip atıksu arıtma tesisleri inşa etmiş bulunuyoruz. Öngörülerimiz ve planlarımızı dahilinde hayata geçirdiğimiz bu projeler,  İlçede 384 bin kişiye hizmet verecek. Aynı zamanda,  55 bin metreküp/gün kapasiteye sahip olan azot , fosfor ve karbok giderimli İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisimiz büyük oranda tamamlanmış bulunmakta.  
Mersin'imizin merkez ilçelerine hizmet vermekte olan,  Karaduvar Atıksu Arıtma Tesisinden sonra Mezitli İlçesindeki projemizle birlikte şehir merkezine ikinci bir atıksu arıtma tesisini hizmete sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Mekanik ve elektrik imalat ile montaj işleri devam eden tesisimize 2018 senesinin sonunda su alınması planlanmaktadır. Proje tamamlandığında sular dünya standartlarında arıtılacak" ifadelerini kullandı. 

AKDENİZ'İ KORUYACAK

Bu önemli çalımanın, en  kıymetli parçası olan 69 bin 242.03 metrelik kanalizasyon hattımız yoğun çalışmalar sonucunda tamamlandı. 2 adet terfi merkezimizde şu anda hazır durumdadır. Mezitli Atıksu Arıtma Tesisimizin  tamamlanması ile birlikte; Mezitli, atıksu sorununu çözüme kavuştururken Akdeniz’i de korumuş olacağız" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 12:28
YORUM EKLE

SMS

vega

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını