banner1322
x

166 bin metreküplük arıtma tesisi faaliyette

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü tarafından yatırımı gerçekleştirilen Kullar İleri Biyolojik Atıksu Arıtma tesisi artık faaliyette.

166 bin metreküplük arıtma tesisi faaliyette
Endüstrideara

İSU Genel Müdürlüğü tarafından Kartepe, Başiskele ve İzmit ilçelerinin suyunu arıtacak tesis 123 milyon liralık maliyeti ile günlük 166 bin metreküplük kapasitesiyle artık faaliyette. Kocaeli genelinde 2 milyon kişiye hizmet verdiklerini söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, büyük bir sanayi, ulaşım ve liman şehri olarak nitelendirilen Kocaeli’nde yüzde 100 oranında atıksu arıtma gerçekleştirdiklerini belirtti. Bu orana ulaşılmasında Türkiye’nin teknik, bilimsel ve güncel teknolojileri en çok uygulayan kurumlardan biri olarak nitelendirdiği İSU’nun büyük katkısının olduğunu sözlerine ekledi. 

Kocaeli’nin suyunun 24 saat boyunca İSU tarafından her yönüyle denetlendiğini belirten Karaosmanoğlu, İSU’nun sahip olduğu mühendislik bilgisi ve tecrübesiyle dünyanın pek çok ülkesinde arıtma tesisleri kurup, su şebekeleri yenilediğini ve dünyada su kanal, arıtma, atıksu konularında da eğitim verdiğini hatırlattı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 14:26
YORUM EKLE

Delta Vana

vega

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını