Kimya, boya ve liman işletmeciliği alanındaki yatırımları ile dikkat çeken ve yarım asrı aşkın faaliyetleriyle Türkiye ekonomisine değer katan Polisan Holding'e bağlı şirketlerinden Poliport’un üst yönetiminde değişikliğe gitti. Holding, grubun 1971 yılında kurulmuş olan ve o tarihten bu yana Kocaeli Körfez Bölgesi’nin en önemli liman terminali olma özelliği taşıyan Poliport’un başına alanında deneyimli bir isim genel müdür olarak atandı. 2000 yılında proje yöneticisi ve teknik müdür olarak Polisan Holding bünyesinde göreve başlayan Selçuk Denizhan, 1 Nisan itibarıyla Poliport’un genel müdürlüğü görevine getirildi. Selçuk Denizhan, Poliport’un yeni dönem yatırımlarını yönetecek.

23 yıldır Polisan Holding bünyesinde birçok önemli görev üstlenen Selçuk Denizhan, Erciyes Üniversitesi’nde makine mühendisliği, Bilgi Üniversitesi’nde MBA eğitimi, ardından University of California Berkeley’de uluslararası ilişkiler ve finans eğitimi aldı.

POLİPORT'UN YENİ DÖNEM YATIRIMLARI HAZIR 

Sakarya Üniversitesi’nde üretim yönetimi ve pazarlama alanında doktora öğrenimi devam etmekte olan Selçuk Denizhan, şirketin yeni dönem çalışmalarına ilişkin olarak; Türkiye’nin liman işletmeciliği alanındaki ihtiyaçlarına cevap oluşturmak amacıyla Poliport'un 1971 yılında kurulduğunu ve gerçekleştirdiği kapasite artışı ve alt yapı yatırımlarıyla da Kocaeli Körfez Bölgesi’nin lider liman terminali haline geldiğini söyledi. Kapasite artırımı, alt yapı yenileme ve dijitalleştirme yatırımlarının 2023 yılında da bütün hızıyla devam edeceğini söyleyen Denizhan, hali hazırda 272 bin metreküp olan sıvı yük tank çiftliğinde 55 farklı kimyasal maddenin depolanıp elleçlendiğini söyledi. Limanda hedeflenen kapasite miktarının 436 bin metreküp olduğunu dile getiren Denizhan, tank çiftliğini genişletmeye yönelik takvimin planlamaya uygun devam edeceği bilgisini verdi.

Kuru yük depolama tarafında ise ağırlığı rulo sac, alüminyum, pik demir, levha sac gibi katma değeri yüksek ürünlere vermeyi, dolayısıyla ürün portföylerini değiştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Denizhan, yanı sıra kura yükte yıllık elleçleme kapasitelerinin 5 milyon ton olduğu halde, bu rakamın altında kaldıklarını; bu durumu değiştirmeye yönelik yeni projelerinin olacağını dile getirdi. İskele sahasının 2022 yılında güçlendirme ve yenileme çalışmalarının başladığını, buradaki işlerin plana uygun şekilde 2023’te de devam edeceğini söyleyen Denizhan, limandaki iş süreçlerinin takibini dijital alt yapıya kavuşturan, müşteriyi de sürecin içine alan, böylece hız ve verimliliği artıran AION otomasyon sisteminin son faz çalışmaların 2023’te tamamlanacağı bilgisini paylaştı.

Selçuk Denizhan, "Sistemin tam ve eksiksiz uygulanması operasyonel karlılık üzerinde maksimum etki yaratacaktır; böylece Poliport daha karlı bir yatırım haline gelecek.” diyerek sözlerini tamamladı.

NORTHER GLOBAL LOGISTICS’TE ÜST DÜZEY ATAMA NORTHER GLOBAL LOGISTICS’TE ÜST DÜZEY ATAMA