KAP’a bildirilen sonuçlara göre Polisan Holding, 2023’te 5,6 milyar TL gelir elde etti. Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kar (FAVÖK) ise 1 milyar TL olarak açıklandı. Polisan Kansai Boya ve Rohm&Haas’ın iştirak oranında dahil olduğu kombine gelirler ise 8,8 milyar TL olarak gerçekleşti.

2023 yılı net karı 748 milyon TL
Polisan Holding tarafından paylaşılan finansal sonuçlara göre ise şirketin 2023 yılı net kârı 748 milyon TL olarak gerçekleşti. Polisan Holding CEO’su Cantekin Dinçerler de konuya dair açıklamalarda bulundu. Dinçerler; “Gayrimenkul değer değişimleri ve vergi düzenlemeleri kaynaklı etkilerden arındırıldığında, karlılığımızı büyük oranda koruduk. 2023’ün ikinci yarısında yakaladığımız ivmeyi 2024 yılında artırarak devam ettirmeyi hedefliyoruz” dedi.

“YAPILARIMIZI NİTELİKLİ VE FONKSİYONLU YAPMAMIZ LAZIM” “YAPILARIMIZI NİTELİKLİ VE FONKSİYONLU YAPMAMIZ LAZIM”

FAVÖK marjları %16’dan %18’e yükseldi
Dinçerler; finansal sonuçlara dair yaptığı değerlendirmede, “Yatırım amaçlı gayrimenkullerin 2022’ye göre değer artışlarındaki değişim ile vergi düzenlemelerinde meydana gelen önemli değişiklikler bir önceki yıla göre karımızı düşürdü. 2023 yılı olumsuz koşullarda başlamasına rağmen yılın ikinci yarısında elde ettiğimiz performansla, Brüt kar marjımızı %17’den %21’e, FAVÖK marjımızı ise %16’dan %18’e yükselttik” ifadelerini kullandı.

2024’te hedefleri, 2023 yılında kazandıkları ivmeyi yatırımlarla artırarak devam ettirmek
Dinçerler, “Zor bir yılı geride bıraktık ancak yılın toplam FAVÖK’ünün yaklaşık yüzde 70’ini ürettiğimiz yılın ikinci yarısında, ana faaliyet kollarımızda elde ettiğimiz performans, stratejimizin karşılık bulduğunu gösteriyor.

Biz Türkiye’nin ve içinde bulunduğumuz sektörlerin geleceğine güveniyor, yatırımlarımıza bu inançla yön veriyoruz. 2023’ün ikinci yarısında yakaladığımız ivmeyi 2024’te tamamlanacak yatırımlarımızla birlikte artırarak devam ettireceğiz” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.