Aynı yöne dönen çift vidalı ekstruder üreticisi olan Polimer Teknik, polimer kompaund sektöründeki yüksek kapasite ihtiyaçlara cevap oluşturacak ekstruder hattını piyasaya sundu.

POEX MARKASIYLA KOMPAUND VE MASTERBATCH SEKTÖRÜNE YENİLİKLER SUNUYOR

2007 yılında Türkiye’de alanında hiçbir üreticinin bulunmadığı, aynı yöne dönen çift vidalı ekstruder ve ekipmanlarının üretimini yapmak üzere kurulmuş olan Polimer Teknik, "poex" markası ile kompaund ve masterbatch sektörüne yenilikler sunmayı sürdürüyor. Küresel ve lokal plastik pazarlarının büyümesine paralel olarak kompaund sektöründe de artan kapasite ihtiyaçlarına cevap oluşturan, poex T110 aynı yöne dönen çift vidalı ekstruder, kullanıcılarına yüksek kapasitesi ile birim üretim maliyetlerini düşürmeyi vadediyor.

HAREKET’TEN 2200 TONLUK PALETLİ VİNÇ YATIRIMI HAREKET’TEN 2200 TONLUK PALETLİ VİNÇ YATIRIMI

poex T110 aynı yöne dönen çift vidalı ekstruder; 108 mm vida çapına, 570 kW su soğutmalı yüksek verimli Elin motora, Mayr tork limitörüne, yüksek çıkış torkuna sahip Zambello redüktörüne sahip. Öte yandan Brabender gravimetrik besleyiciler ve Maag sualtı kesim sistemiyle desteklenen ekstruder hattı, yüzde 83’e varan mineral dolgu imkanıyla ve saatlik 2500 kilogramlık üretim kapasitesiyle yükseklik dolgulu kompaund pazarına hitap etmekte.

Müşterilerine anahtar teslim üretim hatları kurulumunda da katkı sağlayan Polimer Teknik, firmaların dijitalleşme ve endüstri 4.0 taleplerine çözüm sunmayı da amaçlıyor. poex T110 hattına akuple ettiği yenilikçi bakım monitörü, kullanıcı dostu endüstriyel yazılımı ve tam otomatik yağlama sistemiyle kullanıcılarına hem kestirimci bakım hem de minimum üretim kaybı sunuyor.

Şirketin son dönemde geliştirdiği yenilikçi ürünleri arasında, 16 mm vida çapına sahip poex T16 Scientific modeli ve bitkisel bazlı proteinlerden hayvansal ete muadil gıda ürünleri üretilmesini sağlayan poex T50 food ekstruder hattı bulunuyor.
 

Editör: Haber Merkezi