Türkiye akaryakıt ve madeni yağlar sektörünün lideri Petrol Ofisi, yenilikleri ile sektöre öncülük etmeye devam ediyor. 2021 yılında satış rakamını 148 bin tonun üzerine taşıyarak, madeni yağlar sektöründeki liderliğini pekiştiren Petrol Ofisi, Kocaeli Derince’deki madeni yağ fabrikasında elektrikli araçlar için özel ürünler geliştirdi. Türkiye ve yakın coğrafyanın teknoloji alanındaki en önemli merkezlerinden olan Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi'nde (POTEM) geliştirilen yeni Elektrikli Araç (EV) Serisi ürünleri, elektrikli araçların soğutma ve yağlama ihtiyaçlarına çözüm sağlıyor.

ELEKTRİKLİ ARAÇ SERİSİ MAKSİMUM VERİMLİLİK VADEDİYOR

DANFOSS TÜRKİYE, 25. YILINI KUTLUYOR DANFOSS TÜRKİYE, 25. YILINI KUTLUYOR

Petrol Ofisi, Türkiye otomotiv pazarında günden güne sayısı artan elektrikli araçlar için transmisyon sıvısı, özel soğutma sıvısı ve gres ürünlerini geliştirdi. Satışa hazır hale getirilen Elektrikli Araç (EV) Serisi’nde; güç aktarma sistemlerinde kullanılacak olan MaxiGear EV Transmission Fluid, elektrikli araçlarda ihtiyaç duyulan soğutma sıvısı Maxima EV Fluid ve elektrik motorları için geliştirilen Ultra Gres EV gibi özel niteliklere sahip ürünler bulunuyor.

Elektrikli Araç (EV) Serisi ürün grubunda; güç aktarma sistemlerinde kullanılacak olan MaxiGear EV Transmisyon Yağı, elektrikli araçlar için ihtiyaç duyulan soğutma sıvısı Maxima EV Fluid ve elektrik motorları için geliştirilen Ultra Gres EV gibi ileri teknolojili ürünler bulunuyor.

Elektrikli araçların yüksek performansla çalışabilmeleri için titiz bir geliştirme sürecinin ardından satışa hazır hale getirilen ürünler; bataryaların ihtiyaç duyduğu ısı dengesini sağlıyor ve güç kayıplarını engelliyor. Elektrikli araçlarda önemli bir husus olan bataryaların soğutulması için geliştirilen Maxima EV Fluid, elektrik iletkenliği azaltılmış bir soğutucu ürün olarak ön plana çıkıyor. Organik Katkı Teknoloji (OAT) esasına dayanılarak geliştirilen ürün, elektrikli araçların hassas parçaları ile uyumlu şekilde çalışarak araç performansının sürekliliğini sağlıyor.