Ödeme sistemlerinin lider teknoloji şirketi ve pek çok kurumun çözüm ortağı olarak 30’dan fazla ülkeye teknoloji ihraç eden PayCore’da üst düzey atama gerçekleşti. Bundan böyle markanın Genel Müdürü olarak Mustafa Bezeklioğlu görev yapacak. 

Yorglass’ın Yeni CTO’su Önder Kaplancık Oldu Yorglass’ın Yeni CTO’su Önder Kaplancık Oldu

PEK ÇOK ÖDÜLLÜ PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİ 

1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Mustafa Bezeklioğlu, 2000 yılında Gebze Teknik Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını tamamladı. Kariyerine 1998 yılında Koçbank’ta Yazılım Mühendisi olarak başlayan Bezeklioğlu, uygulama geliştirme süreçlerinde çeşitli pozisyonlarda görev aldı. 2006 yılında Koçbank ve Yapı Kredi Bankası’nın birleşmesiyle Yapı Kredi Bankası bünyesinde Ödemeler ve Kurum Tahsilatları Yazılım Bölüm Başkanı; 2010-2012 yılları arasında ise Yapı Kredi Bankası’nda Uygulama Mimarisi, Metodolojileri ve Kalite Güvencesi Müdürü olarak IT dönüşüm ve yönetişim alanlarında görev yaptı.
2012 yılında Türkiye Finans Katılım Bankası’nda çalışmaya başlayan Bezeklioğlu, sırasıyla Yazılım Ekiplerinden Sorumlu Birim Müdürü, Ürün ve Hizmet Geliştirme Birim Müdürü ve CIO sorumluluklarını üstlendi. Bankanın sistem ve uygulama altyapılarının modernizasyonu ve dijitalleşme süreçlerinde gerçekleşen transformasyon projelerine liderlik yaptı. Bankacılık sektörüne yenilikçi ve müşteri odaklı ürün ve hizmetler kazandıran pek çok ödüllü projeyi hayata geçiren teknoloji ekiplerini yönetti.

Türkiye Finans Katılım Bankası’nda bu başarılı görev süreci sonrasında 2022 yılında Misyon Yatırım Bankası’nda Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Bankanın tüm sistem ve uygulama altyapılarının hazırlanarak faaliyet onayı alınması sürecinde teknoloji sorumluluklarını üstlendi. 
 
 

Editör: Haber Merkezi