Otomotiv endüstrisinde üretimde yaşanan aksaklıklar hem maliyetler hem de müşteri talebini karşılama açısından ciddi zararlara yol açabiliyor. Büyük bir motor üreticisi, dik işleme merkezlerinde rulmanların arızalanması sorunuyla karşılaştığında acil olarak bir çözüm arayışına girdi. Arızalı rulman analizinde; rulman keçelerinden içeriye doğru sızan soğutma suyundan (makinede işleme sırasında kullanılan) kaynaklanan yağlama hasarı olduğu anlaşıldı.

ÖNEMLİ ÖLÇÜDE TASARRUF SAĞLADI

Bu tespit üzerine, NSK keçeli eğik bilyalı rulmanların kullanımı önerildi. Bu yüksek hassasiyete sahip olan rulmanlar, dik işleme merkezleri de dahil olmak üzere birçok takım tezgahının millerinde kullanım için uygundur. Rulmanların yenisiyle değiştirilmesi, bakım işçiliği ve üretim kesintileriyle ilişkili maliyetlerde önemli ölçüde azalma ve tesisin yılda yaklaşık 191.000 Euro tasarruf edilmesi sağlandı.

Gıda Sektöründe Rulman Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli? Gıda Sektöründe Rulman Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

DOĞRU RULMAN SEÇİMİNE DESTEK VERİYOR

Silkar Endaş, deneyimli mühendis kadrosuyla üretim hatları için doğru rulmanı belirliyor aynı zamanda da fabrikalardaki teknik personeli güç aktarım ürün kullanımı ile bilgilendiriyor. Türkiye’nin her noktasındaki mühendisler, bakım müdürleri ve ustalar, Silkar Endaş ile fabrikalarındaki verimliliği artırıyor.

Silkarendas.com
 

Editör: Haber Merkezi