Universal Robots, iş birlikçi robotlar ile sadece üretkenliği artırmakla kalmayıp aynı zamanda boş pozisyonları doldurma, ürün kalitesini yükseltme ve istenmeyen duraksamaları en aza indirgeme fırsatı sunuyor.

Universal Robots, 12 Ekim'de Almanya'da gerçekleştirdiği makine besleme ve 26 Ekim'de ABD'nin Michigan eyaletinde gerçekleştireceği kaynak uygulamaları konferanslarıyla cobot'ların üretime ve kaliteye sağladığı faydaları paylaşıyor. Universal Robots'un Münih ve Novi merkezlerinde uygulamalı olarak gerçekleştirilecek olan konferanslar, aynı zamanda canlı olarak da yayınlanacak. Konferanslarda, uzmanlar ve endüstri liderleri paneller düzenleyecek, müşteri başarı hikâyelerini paylaşacak, çığır açan UR20 robotunun canlı gösterimlerini sunacak ve uzmanlar ile canlı soru-cevap oturumları gerçekleştirecek.

ESNEK VE VERİMLİ KAYNAK UYGULAMALARI

Çok yönlü olan ve basit uyarlamalarla çok çeşitli uygulamaların üstesinden gelebilen Universal Robots kolaboratif robotları, kaynak uygulamalarında şirketlere artan kalite ve verimlilik ile esneklik sunuyor. Ark, TIG, lazer, MIG, ultrason, plazma ve punta kaynaklama ile lehimleme ve sert lehimleme yapabilen kolaboratif robotlar, kaynak süreçlerinde verimlilik artışı sağlayarak kısa zamanda daha fazla iş yapma imkânı sunmasının yanında iş yeri ve çalışan güvenliğini artırıyor. Cobot ile kaynak uygulama örnekleri de dünyada giderek benimseniyor ve üretim süreçlerinde yer buluyor. Uygulanması kolay, kompakt yapıya sahip ve hızlı yatırım geri dönüşünün alınabildiği cobot’lar, sanayinin bu alanındaki zorluklarla baş edebilmesi için en ideal çözüm olarak öne çıkıyor.

MAKİNELERLE ENTEGRE ROBOTLU SİSTEM YATIRIMI YAPIYOR MAKİNELERLE ENTEGRE ROBOTLU SİSTEM YATIRIMI YAPIYOR

KOLABORATİF MAKİNE BESLEME OTOMASYONU

Hızla artan nitelikli çalışan açığına çözüm olan Universal Robots cobot’ları dünya genelindeki her ölçekten işletmenin makine besleme uygulamalarını otomatikleştirmek için kullanılıyor. Kolaboratif makine besleme otomasyonu sayesinde cobot sistemleri sürekli tekrara dayalı, yükleme ve boşaltma görevlerini üstleniyor. Böylece çalışanlar otomasyon ekipmanını yönetmeye ve kontrol etmeye odaklanırken; karmaşık, katma değeri yüksek görevleri yerine getirebiliyor. Dünya genelindeki her ölçekten işletmenin makine besleme uygulamalarını otomatikleştiren Universal Robots cobot’ları kendini hızlı bir şekilde amorti ederek, markalara değer katıyor.