banner1013
x

Üretimde verimliliği ve şeffaflığı artıran GT2000 serisi

Mitsubishi Electric grafik operatör panellerindeki son seviye olan GT2000 serisi ile daha iyi üretim kontrolü sağlıyor.

Üretimde verimliliği ve şeffaflığı artıran GT2000 serisi
EndüstrideAra - Haber Detay

Mitsubishi Electric, cihaz ve hat durumunun operatör tarafından kontrolünü ve izlenmesini optimize etmek amacıyla tasarlanmış GT2000 serisiyle üretimdeki şeffaflığı ve verimliliği artırıyor. 

GT2000 serisi, genişletilmiş bellek, çoklu dokunma özelliği, yüksek seviye CPU, Ethernet dahil kapsamlı haberleşme fonksiyonları, el hareketleri kontrolü, iki kat hızlı izleme ve başlatma özellikleri sayesinde daha iyi üretim kontrolüne imkan tanıyor.  

Diğer endüstriyel otomasyon cihazlarına sorunsuz olarak bağlanan seri, büyük ölçüde artırılmış bir performansa ve gelişmiş fonksiyonlara sahip bulunuyor. Sezgisel tablet benzeri çalışan ve yüksek grafik kalitesine sahip olan GT 2000 serisi ile firma, İnsan Makina Arayüzü olarak bilinen HMI’lar için çıtayı üst seviyeye taşıyor.

“ÜRETİMDEKİ ŞEFFAFLIĞI VE VERİMLİLİĞİ ARTIRIYOR”

Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Ürün Yönetimi Departman Müdürü Cem Kıbrıslı, cihazın ve hat durumunun operatör aracılığıyla kontrolünün yanı sıra izlenmesini optimize etmek amacıyla tasarlanan ve grafik operatör panellerinde son seviye olan GT2000 serisi ile ilgili bilgiler paylaşarak, serinin üretimde şeffaflık ve verimlilik artışına katkı sağladığını ifade etti. 

“PEK ÇOK MODEL VE BOYUTU BULUNUYOR”

Söz konusu serinin diğer endüstriyel otomasyon cihazlarına sorunsuz bağlanabildiğinin altını çizen Kıbrıslı, serinin büyük oranda artırılmış bir performansa ve gelişmiş fonksiyonları bulunduğunu söyledi.

Kıbrıslı, sezgisel tablete benzer şekilde çalışan ve yüksek grafik kalitesi olan serinin geniş kapsamdaki uygulama ihtiyaçlarını karşılamak adına birçok model ve boyut seçeneği olduğunu dile getirdi. 

“YETENEKLERİNİ GENİŞLETTİK”

Kıbrıslı, HMI’larının en önemli özelliğinin inverter, servo, PLC ve robot gibi diğer Mitsubishi Electric ürünleriyle entegre olması ve ek fonksiyonların kullanılabilir hale gelmesi olduğunu kaydetti. 

Kıbrıslı, “Geliştirilmiş işlevselliğe sahip olan seri, HMI’ların arıza süresini kısaltmak, basit hataların ardından hızla düzeltmek, artan kullanılabilirlik ve üretim verimliliğini artırmak üzere destek verecek ek özellikler sağlıyor. HMI’ların mevcut yeteneklerini izlemenin ve görselleştirmenin ötesinde genişlettik” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2019, 12:40
YORUM EKLE

Universal Robots

Dyson

Dergiler