Tukaş Gıda’dan 525 milyon TL’lik yatırım

Tukaş Gıda, 525 milyon TL yatırım ile dördüncü üretim tesisini Niğde Bor OSB’de kurmak için düğmeye bastı. Tesisin, 700 kişiye istihdam sağlayacağı bildirildi.

Tukaş Gıda’dan 525 milyon TL’lik yatırım
Endüstri 40 Zirvesi

Konserve ve salça pazarının 58 yıllık köklü ve önemli markalarından biri olan Tukaş Gıda, Manyas, Torbalı ve Akhisar fabrikalarından sonra dördüncü üretim tesisini Niğde Bor Organize Sanayi Bölgesi’nde kurmak için kolları sıvadı.

Yatırımın değerinin 525 milyon TL olacağı açıklandı. 

2021 YILINDA ÜRETİME BAŞLAYACAK

Okullu Ailesi tarafından 2014 yılında satın alınmasıyla hızla büyüyen Tukaş Gıda, Niğde’de 187 bin metrekare arsa üzerine kurulacak yeni üretim tesislerinin 2021 yılında üretime başlaması hedefleniyor.

Tukaş Gıda’dan alınan bilgiye göre, Niğde’de kurulacak yeni üretim tesisinde salça, sebze konservesi ve dondurulmuş gıda üretimi yapılacak.

İlk üretimini 2021 yılı itibari ile yapacak olan yeni tesis, yıllık olarak 300 bin ton domates, 100 bin ton patates ve 80 bin ton sebze işleme kapasitesine sahip olacak ve 700 kişiye istihdam sağlayacak.

Firma, farklı ürün çeşitleri ile pazarını genişletmeyi ve mevcut ürünlerinin üretim kapasitesini arttırarak gerek yurt içi gerekse yurt dışı pazarlarda büyümeyi hedefliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 16:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakkı Alper
Hakkı Alper - 1 yıl Önce

Fabrika ya başvuru lar ne zaman başlayacak

Büşra coşkan
Büşra coşkan - 11 ay Önce

Fabrikaya başvurular başladı mı

Hakkı Alper
Hakkı Alper - 6 ay Önce

B0rosbye yapı)an tukaş ne zaman açılacak

Fatih Otomasyon

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını