Renault Trucks’tan 33 milyon avro’luk Ar-Ge yatırımı

Fransa Lyon’da üretim yapan Renault Trucks’ın, Saint-Priest'te inşa ettiği Ar-Ge merkezinin 2021'in ilk yarısında tamamlanması planlanıyor. Proje, Volvo Grup’un en büyük ikinci Ar-Ge merkezi olacak.

Renault Trucks’tan 33 milyon avro’luk Ar-Ge yatırımı
Robot Zirvesi

Renault Trucks ve Volvo Group tarafından başlatılan 5 yıllık projenin parçası olacak özel Ar-ge merkezinin, markayı yeniliklere hazırlaması ve şirketin uzmanlığını mümkün olan en iyi koşullarda tek bir yerde bir araya getirmesi amaçlanıyor. Projenin hayata geçmesinde 33 milyon avro'luk yatırımı optimize etmek adına, satın alma maliyetlerinin yanısıra bakım, enerji, sarf malzemeleri ve atık yönetimi de dahil olmak üzere tüm yaşam döngüsü dikkate alınıyor. Ar-Ge merkezinde, Renault Trucks ve grubun diğer markalarına yönelik projeler geliştirmek için çeşitli departmanlar, tamamen yeniden tasarlanmış ve düzenlenmiş bu tesiste yan yana çalışacaklar.

YENİ VE REKABETÇİ BİR ORGANİZASYON

Sinerji yaratmak, inovasyonu artırmak ve Renault Trucks ve grup ürün yelpazesinin başarısını sağlamak için Saint Priest'teki yeni Ar-Ge merkezinde 1.000'den fazla uzman görev alacak. Yeni tesis Fransa'daki en büyük 10 Ar-Ge merkezinden biri olacak. Mühendisler ve araştırmacılar, satın alma ekipleri ile birlikte çalışma imkanına sahip olacak.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2019, 18:49
YORUM EKLE

Endaş

Balluff

Dergiler