banner1322
x

ÖMRÜNÜ TAMAMLAYAN BATARYALAR ENERJİ DEPOLAMA ARACI OLACAK

Bataryalar 8 sene otomobilde kullandıktan sonra enerji depolama amaçlı olarak kullanılacak.

ÖMRÜNÜ TAMAMLAYAN BATARYALAR ENERJİ DEPOLAMA ARACI OLACAK
Endüstri 40 Zirvesi

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, online olarak gerçekleştirilen İstanbul Tech Week 2020 etkinliği kapsamında düzenlenen Türkiye'nin Otomotiv Yolculuğu konulu panelde yaptığı konuşmada, mobilite kavramını ve TOGG'un mobilite vizyonunu değerlendirdi. Karakaş panelde 200'e yakın start up'ı incelediklerini ve 150'den fazlasıyla görüştüklerini ve bunların içerisinden ilk etapta 50 kadarını bizimle ilgili olarak karşılıklı değer yaratabileceğimiz partner olarak belirlediklerini açıkladı.

Sürdürebilir malzeme konusunda bir hedefleri olup olmadığı yönündeki sorusunu "Var, ülkemizin değil, Avrupa'nın en temiz tesisini kuruyoruz, batarya partnerimiz tekrar kullanım ve geri dönüşüm konusunda şu ana kadar tek çözüm sunabilen oyuncu. Ayrıca zeytin çekirdeğinin kullanımından başlayarak birçok konuda (start-up'lar dahil) çalışıyoruz diyerek yanıtladı.

Gürcan Karakaş Elektrikli araçlardaki bataryaların ömrünü tamamladıktan sonra ikincil ömrü konusunda planları hakkında ise; “Planlıyoruz, bataryalar 8 sene otomobilde kullandıktan sonra ikinci hayatlarında enerji depolama amaçlı olarak kullanılacak. Ayrıca batarya ortağımız batarya geri dönüşüm konusunda dünyada lider konumda ve bizim de bu teknoloji ve iş modeline erişimimiz olacak’’ şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını