banner1322
x

İstanbulkart'ta dijitale geçti

İstanbulkart'a artık bankalar üzerinden yükleme yapılabilecek, para yüklenebilecek. Uygulama ile İstanbulkart mobil telefonla da kullanılabilecek. Böylece akıllı telefon artık İstanbulkart olarak da, belediyenin diğer hizmetlerinde de kullanabilecek.

İstanbulkart'ta dijitale geçti
Endüstrideara
İstanbulkart’a önce 10 banka üzerinden yaphılabilecek yükleme işlemi, daha sonra diğer bankaları da kapsayacak. Mobil telefonla da kullanılabilen İstanbulkart ile toplu taşım dışında, diğer belediye hizmetleri de alınabilecek.

Ek ücretin alınmadığı ödeme sistemi, hem android hem de ios sistemli telefonlarda kullanılabilecek.

Akıllı cep telefonlarına indirilen uygulama sayesinde, İstanbulkart’a cep telefonundan para yüklenebilecek, kart bakiyesi kontrol edilebilecek, işlem hareketlerinin takibi yapılabilecek, kartı kişiselleştirme yapılabilecek ve dolum noktalarını görüntüleme işlemleri yapılabilecek.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, “Belbim A.Ş. yazılımı geliştirmeye devam ediyor. Bir müddet sonra telefon artık İstanbulkart olarak da kullanabilecek. İstanbulkart olarak kullanılabilen telefon aynı zamanda belediyemizin diğer hizmetlerinde de kullanılabilir hale gelecek” dedi.


YORUM EKLE

Endaş

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını