Hızlı ve güvenli poşetlemenin mimarı

Baumüller’in modern tahrik sistemi, alttan kaynaklı poşetlerin üretiminde yüksek verim sağlıyor. 

Hızlı ve güvenli poşetlemenin mimarı
Endüstri 40 Zirvesi

VDMA tarafından yapılan çalışmaya göre, dünya çapında üretilen her dört plastik makinasından biri, yüzde 70 ihracat oranı ile Almanya’dan satılıyor.  LWKB, 45 yılı aşkın süredir plastik endüstrisi için özellikle alttan kaynaklı çeşitli poşet türleri için bu tür kaliteli makinalar üretiyor. Baumüller servo tahrikleri, alttan kaynak otomatlarında yüksek verim ve ör. gıda, elektronik ya da ambalaj alanı için güvenli ambalaj üretim kalitesi sağlıyor.
Uluslararası lojistik zincirleri malların yerden tasarruflu ve güvenli taşınmasını sağlamak için ambalaj malzemelerinde yüksek kalite talep ediyor. Plastik endüstrisinden farklı poşet türleri de bunu sağlıyor. Bu poşetler, çeşitli sektörlere ait ürünü güvenilir biçimde paketliyor ve koruyor. Büyük elektronik mağazaları, yatak üreticileri ya da et ürünleri işletmeleri olsun poli bazlı tüm ambalajlarda kullanılıyor. Köln Langerwehe’de bulunan LWKB Langer Weher Kunststoffmaschinen Bau GmbH şirketi, alttan kaynaklama sektöründeki lider şirketler arasında bulunuyor ve örneğin taşıma ya da ambalaj poşetleri gibi yan kaynak yerine alttan kaynaklı poşetlerin üretimi için makinalar geliştirip imal ediyor. 

YÜKSEK DOĞRULUKLU MAKİNA MODÜLÜ SAYESİNDE ARTAN VERİM

LWKB alttan kaynak otomatları dünya çapında hazır giyim işletmelerinde kullanılıyor ve yüksek güvenilirlik, kullanıcı dostu olması ve uzun kullanım ömrü ile ikna ediyor. LWKB alttan kaynak otomatları, ayrıca özellikle hız ve hassasiyette, yani daha yüksek verimlilikte yüksek ölçüt ile öne çıkıyor. Bu makinalar, 100 mm ila 2100 mm genişlikte folyoyu poşet haline getirebiliyor ve bunu dakikada 220 takta kadar hızla yapıyor. Böylece saatte örneğin 16.000 çöp poşeti üretiyor. Makina, folyo genişliğine göre folyo bobinini bir ile beş hat arasında işleyebiliyor. Bu da verimliliği bir kez daha ciddi ölçüde artırıyor. 

SON DERECE DİNAMİK UYGULAMALAR 

Makina dört modülden oluşuyor: Folyo besleme, kaynaklama, kesme ve istifleme ya da yakalama. Yüksek doğruluklu ve hızlı uygulama gerektiren tüm işlemler, performanslı servo tahrik sistemi ve kalıcı senkron motorları ile otomasyon ve tahrik sistemleri alanında uzman olan Baumüller tarafından gerçekleştirilebiliyor. Bunları örneğin Baumüller imzalı DSD2 elektrikli servo motorlar sağlıyor. DSD2 serisi motorlar ivmelenme kabiliyeti ve ideal başlatma-durma kalitelerinde yüksek talepleri olan son derece dinamik uygulamalar için ideal.

DİNAMİK VE YERDEN TASARRUF SAĞLAYAN MOTORLAR

Baumüller’in DSD2 senkron servo motorları, saatte olabildiğine çok poşet üretilebilmesi için yüksek hızlarda çalışıyor. Mükemmel tork atalet kütle oranı yüksek dinamik, yani hızlı ve hassas poşet üretimi sağlıyor. Kendi fren enerjilerini kullandıklarından, servo motorlarda geleneksel asenkron motorlara kıyasla %15 oranında enerji tasarrufu da mümkün. Böylelikle kaynakların korunmasına sunduğu katkı ve enerji masraflarının düşürülmesi de bir diğer avantajı. Son derece iyi konsantrik özellikleri ile yüksek doğruluklu konumlandırma ve ayarlanabilirlik mümkün: Örneğin iki tahrik silindiri çiftinde öne çekişte. Folyonun baştan sona gergin olması ve daimi bir gerilime sahip olması gerekiyor. Kesim esnasında da son derece yüksek dinamik gerekli. Folyo beslenir beslenmez mili saniye içinde kesiliyor. Alttan kaynak otomatı, senkron servo tahrikler ile ayrıca aşırı yüklenme dayanıklılığına sahip. Tahrikler son derece sağlam ve kötü hava koşullarında dahi arızasız üretim sağlıyor. Zarif ve kesintisiz muhafaza tasarımı sayesinde Baumüller motorları soğutma türünde esnek. Böylece motorlar, folyo öne çekişinde ör. su ile soğutuluyor çünkü yalnızca bu şekilde gerekli yüksek performans aynı zamanda son derece küçük yapı alanında mümkün. Diğer tüm makina parçalarında motorlar hava ile soğutuluyor zira buradaki yer ihtiyacı önemsiz.
DSD2 serisinin sunduğu diğer avantajlar şöyle: Kaygan muhafaza yüzeyi sayesinde motorlar kir tutmuyor ve böylece ör. gıda alanındaki yüksek taleplere uygun. Bir diğer katma değer ise ana bağlantının terminal kutusu yerine kurulumu ve bakımı kolaylaştıran döndürülebilir soket üzerinden de yapılabilmesi. 

 
Baumüller imzalı yüksek dinamik senkron servo motorlar LWKB tarafından imal edilen makinalarda taşıma ya da ambalaj poşetleri gibi alttan kaynaklı poşetlerin doğru ve yüksek üretim çıkışını sağlıyor. LWKB, alttan kaynak otomatlarının ör. elektrik uyarlamaları ve tahriklerin optimizasyonu gibi iyileştirilmesi aşamasında Baumüller ile sıkı iş birliği içinde çalışıyor. Baumüller, yalnızca otomasyon çözümleri ve modern servo tahrik sistemleri ile değil, aynı zamanda hızlı servis ve teknik sorularda kişisel danışmanlık ile de öne çıkıyor. 

 
 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 20:52
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını