Endüstriyel Uygulamalar İçin Bulut Çözümü

Endüstriyel Uygulamalar İçin Bulut Çözümü

Endüstriyel Uygulamalar İçin Bulut Çözümü
Enerji Zirvesi

Turck Bulut Çözümleri endüstriyel görevler, veri güvenliği ve görselleştirmeler için basit kullanım için önceden yapılandırılmış veri değerlendirmesini kullanıyor.

Turck Bulut Çözümleri servisini Hannover Messe'de sundu. Veriler doğrudan Turck kontrol ve I / O bileşenlerinden buluta aktarılır. Bunun için Turck, yakın zamanda Beck IPC'den satın alınan ve bulutla şifreli iletişimi sağlayan Kolibri protokolünü kullanıyor. Kullanıcılar bu sayede Turck bulutundaki üretim verilerini kaydedebilir ve değerlendirebilir. Diğer sistemlere kıyasla fayda, ilgili verinin denetleyicide bir fare tıklamasıyla kolayca seçilebilmesidir. Bulut kullanıcı arayüzü daha sonra bu verileri doğrudan kümeler halinde düzenleyebilir ve ek yapılandırma olmaksızın diyagramlar ve grafiklerde mantıksal olarak düzenleyebilir.

Müşteriler, verilerinin Turck tarafından merkezi olarak verimli ve merkezi bir şekilde sunulup sunulmadığını veya Turck Bulut Yazılımının müşterinin kendi sunucularında kurulu olduğu tesis içi bir varyant seçip seçemeyeceğini seçebilir. Merkezi olarak barındırılan varyant, kullanıcı tarafından bir müşteri bulutu olarak da kaydedilebilir. Bu şekilde, bulut kullanıcı arayüzü müşterinin marka ve kurumsal tasarımına uyarlanabilir. Bu varyant, müşterilerine makine ve tesisleriyle bir seçenek olarak bulut hizmeti sunmak isteyen OEM'ler için özellikle caziptir.

Turck, bulut çözümleri için diğer işlevler ve türevler üzerinde çalışıyor. Örneğin, kontrol panosuna (IP20) ve sahada (IP67) montaj için endüstriyel sunucular da planlanmaktadır. Mülheim uzmanları bulut yazılımlarını kendi kendine öğrenme algoritmaları ile daha da değerli hale getirmeyi amaçlıyorlar. Bu, makineyi problemleri erken fark edebilecek (önleyici bakım), problemin çözümünü önerecek ve gerekirse, ilgili servis teknisyeninden gelen kesin bilgileri kullanarak sorunu otomatik olarak çözecektir.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 13:11
YORUM EKLE

Endaş

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını