Haber: Murat Tanık

Beijer Electronics olarak odaklandığı sektörlerde ürünleriyle büyümeye devam ediyor. Şirketin bu seneki rotası otomasyon çözüm satışı üzerine kurulu ve sektör fark etmeksizin tüm ürünleriyle müşterilerine çözümler sunuyor. “Sektörde Beijer Electronics’in operatör panelleri ile başlattığı kalite algısı bu noktada daha fazla müşteriye ulaşmamızı sağlıyor. Sahadan aldığımız “Beijer ürettiyse sağlamdır” algısını farklı ürünlerimizi projelere dahil ederken deneyimleme şansı yakaladık ve bu şekilde geri dönüşler aldığımızda sürdürebilirlik konusunda doğru yolda olduğumuzu da gördük” diyen Betül Sayılgan şöyle devam ediyor: “Öte yandan tüm dünyada ve ülkemizde otomasyon teknolojileri, endüstrilerde ve günlük yaşamda daha fazla benimsenmeye başladı. Dijital çözümler hayatımızın her alanında var. Pazarın da bu yönde talepleri oluyor ve daha da olacak. Dolayısı ile ilk 6 aya baktığımızda süreci doğru yöneten farklı teknolojik çözümler sunan firmaların pazarda çok iyi noktalara geldiğini deneyimledik. Beijer Electronics ailesi için oldukça başarılı bir yıl oluyor diyebiliriz.”

“BEIJER ÇÖZÜMLERİYLE TÜM DÜNYADA PROJE YAPILABİLİR”

Betül Sayılgan 2023’te piyasaya sundukları ürün ve çözümlerle ilgili şunları aktarıyor: “Sektör bağımsız ürün çözümlerimiz olduğundan için aslında talebin hangi sektörlerde daha hızlı olduğunu da görebiliyorsunuz. Makina üreticileri ve Marin sektörü Türkiye’de en parlak zamanlarından birini yaşıyor. Talebin çok net şekilde ülkemize kaydığını görüyoruz ki bu gerçekten çok gurur verici. Biz de bu büyümenin sorumluluğunu müşterilerimizle birlikte taşıyoruz. Servo, sürücü, kontrolcü tarafında yeni ürünlerimiz projelerde yerlerini almaya başladı. Müşteri deneyimleri oldukça olumlu. Denizcilik sektöründe ise biliyorsunuz gemiler adeta yüzen binalar oldukları için her türlü talebe ve ihtiyaca hazır olmanız gerekiyor. Beijer Electronics de bu sektörün öncülerinden ve her alanda çözümleri mevcut. Marin otomasyon ekibinin ihtiyaç duyabileceği kontrolcü, operatör paneli, sürücü, marin monitör, PPC, data haberleşme cihazları bulut teknolojileri gibi her alanda varız. Bu noktada da konuya sadece sertifikalı ve dayanıklı ekipman üreticisi olarak bakmıyoruz. Zaman yönetimi günümüzde çok önem kazandı ve bu noktada yazılımcıların yanında olmak zorundayız. Ekibimiz yazılımsal olarak hazır şablonlar üzerinde çalıştı ve müşterilerimizin de buna ücretsiz erişimleri var. Beijer programlarında tasarım yapmak eskisinden daha kolay ve hızlı hale geldi. Beijer Electronics olarak baktığınızda şık, inovatif, dayanıklı ürünler üretiyor ve bunları sektörden talep edilen tüm denizcilik sertifikaları ile destekliyoruz. Dolayısıyla bir Türk şirketi Beijer çözümlerini kullanıyorsa bu tüm dünyaya proje yapabileceği anlamına da geliyor. Bu noktada çözüm ortaklarımıza müşteri seçme şansı tanıyoruz.”

KAYNAK OTOMASYONUNDA DİKKKAT EDİLMESİ GEREKENLERİ PAYLAŞTI KAYNAK OTOMASYONUNDA DİKKKAT EDİLMESİ GEREKENLERİ PAYLAŞTI

“Bir firmanın denizcilik sektörüne çalışıyor olması onun aslında oldukça dayanıklı bir üretici olduğuna da bir kanıt gibi düşünebiliriz. Yüzen binalar örneği bu noktada az bile kalabilir. Bazı projelerde operatör panelimiz motor ünitesinin üzerinde çalışıyor. Direk gün ışığında veya zorlu ortamlarda kullanmak isteyenler oluyor. Hepsine çözüm sağlamanız gerekiyor. Tüm çözüm ortaklarımızla yıllardır çalışıyoruz, bu da dayanıklılık ve teknolojiyi aynı anda sunmaktan öte son yıllarda projelere zamanında ürün teslim etmemiz sayesinde oldu. Beijer Electronics global olarak bu süreci iyi yönetti. Bizde saha ekibi olarak müşterilerimize söz verdiğimiz şekilde çözüm sunabildik. Marin sektöründe zaten tecrübesi çok olan bir firmayız bu süreci iyi yönetmekle de daha fazla müşteriye dokunduk ve çözüm ürettik.”

ÜRÜNLER UZUN TESTLERDEN GEÇİYOR

Bu noktada Beijer Electronics, Loyd sertifikalarının hepsinin olması gerektiğini düşünen tarafta. Ürünlerini de bu şekilde uzun testlerden geçerek sertifikalı olarak pazara sunduklarını dile getiren Betül Sayılgan, “Deniz eşittir çokça nem, tuzlu su, ağır hava şartları. Ürünlerinizin hepsine hazır olması lazım. Önerimiz sertifikalı ürünler tercih edilmesi olacak. Denizcilik sektöründe zaten otomasyon ekipleri çok tecrübeli oluyor. Doğru ürün seçilirse yıllarca ürünler sorunsuz şekilde çalışacaktır. Tabi beklenti sadece dayanıklılık ve sertifika değil, özellikle yat üreticileri ürünler aynı zamanda kullanıldıkları alana şıklık katsın istiyor. Tasarım yatlarda çok önemliyken ro-ro gibi ticari gemilerde dayanıklılık ve uzun süreli çalışma çok daha önemli. Biz hepsini sunabildiğimiz için çokça tercih edilen bir firmayız” diye konuşuyor.

Set çözümler sunan Beijer’in her ürünü sahada müşterileri tarafından okyanusları aşıyor ve zorlu seyahatlerden dayanıklılıkla çıkıyor. Bu güvenin ardında sahaya çıkmadan arka planda titizlikle yürütülen birçok test ve yıllardır sektörde sorunsuz çalışan Beijer ürün kalitesi olduğunu belirten Sayılgan, öte yandan dünyanın her tarafına yayılmış ofisler ve bayileri olduğu için de müşterinin ekstra bir ürüne ya da servis hizmetine ihtiyacı varsa tedarik etmesi son derece kolay olduğunun altını çiziyor.

Beijer Electronics’in marin sektöründe çok fazla müşterisi olduğunu vurgulayan Betül Sayılgan sözlerini şöyle noktalıyor: “Onlarla keyifli projeler alırken hala yolumuzun kesişmediği firmalar için de biz buradayız. Tüm ürün grupları olarak büyüyüp fazlaca projede çözüm ortağı olmak istiyoruz.”

Editör: Haber Merkezi