Modoya Proje Mühendisi Esra Çayır, Robot Yatırımları Zirvesi’nde OYA Fork İstif modelini öne çıkarmayı planladıklarını söyledi. “OYA Fork, işletmelerin ihtiyacı olan zemin seviyesinden belirli yüksekliklere kadar olan yük transferi ve depolama çözümleri için en basit ve en karmaşık görevlere kadar çeşitli seçenekler sunuyor. İşletmelerin yüksek verimlilik hedeflerini desteklemek için tasarlanıyor. Yüksek taşıma kapasitesi, hızlı yükleme ve boşaltma, istifleme özellikleri, depolama ve transfer işlemlerinizin hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlıyor” diyen Esra Çayır, OYA Fork İstif modelinin, değişken yükseklik kaldırma seçenekleri ve farklı direk konfigürasyonlarıyla zorlu operasyonların üstesinden gelmek için ideal bir seçenek olduğunun altını çizdi.  

Model, hızlı kaldırma ve indirme yetenekleri sunması, 6 metreye kadar yükseklik seçeneklerini otonom olarak yapmasıyla dikkat çekiyor.  OYA Fork İstif modeli, işlerin hızlı ve etkili bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olmak için tasarlanmış.

GÜÇLÜ VERİ TABANI VE GÜÇLÜ GÜVENLİK

Esra Çayır, Modoya olarak geniş bir ürün gamına sahip olduklarına da değinerek şunları aktardı: “Araçlarımız çeşitli üretim hatları, montaj hatları, konveyör hatları, platformlar, raflar, çalışma noktaları ve benzeri alanlarla sorunsuz bir şekilde entegre ediliyor. Farklı iş ihtiyaçlarına uygun olarak çeşitli işlevler gerçekleştirebilme esnekliğine sahip. AGV sisteminin işleyişi, veri ve bilgi alışverişiyle dolu bir süreç. AGV operasyonlarının güvenilirliğini sağlamak için güçlü bir veri tabanı desteği sunuyor.  Araçlarımız, olağandışı durumlarda mükemmel güvenlik sağlıyor. Akıllı trafik yönetimi, güvenli çarpışma önleme, çok seviyeli uyarılar, acil frenleme ve arıza raporu gibi özellikler sayesinde insan müdahalesi gerektirmeyen birçok senaryoda önemli bir rol oynuyor. Bu zamana kadar olan tüm projelerimizde müşterilerimize yatırım getirilerini hesaplayıp sunuyoruz. Tüm projelerimizde de iç lojistik süreçlerini otonom olarak sağlanması sonucunda 12 ila 24 ay içerisinde kâra geçiş sağlanıyor. Tek bir projeden bahsetmemiz doğru olmayabilir çünkü tüm projelerimizde lojistik döngü sürelerini minimuma indiriyoruz, malzeme tüketiminin verimli yönetimini sağlayarak üretim sistemlerinin verimliliğini artırıyor ve lojistik maliyetleri azaltıyor.”

NSK, ACTIVE CASTER ÜNİTESİNİ GELİŞTİRDİ NSK, ACTIVE CASTER ÜNİTESİNİ GELİŞTİRDİ