Atlas Copco Endüstriyel Teknik, üretimde enerji verimliliğini artırmak için inovatif çözümler üretmeye devam ediyor. Sistemlerdeki hataların anında tespit edilmesini ve riskler henüz gerçekleşmeden önlem alınmasını sağlayan Alture mobil uygulaması; akıllı mobil cihazlara kolayca yüklenebiliyor ve fabrika içindeki ağa bağlı olan tüm cihazların bilgilerine kişisel hesaplardan ulaşılmasını sağlıyor. Bu sayede üretimin her aşamasında hatalar ve istatistikler anlık olarak kontrol edilebiliyor. Gün sonu raporunu beklemeye gerek duymadan süreçlerin yönetimine imkan sağlayan Alture, olumsuz bir sıkma hatası eğilimiyle ilgili telefondan bilgi alarak hızlıca yanıt vermeyi mümkün kılıyor. 

MAXION WHEELS'İN DİJİTAL DÖNÜŞÜM STRATEJİLERİNİ AÇIKLADI MAXION WHEELS'İN DİJİTAL DÖNÜŞÜM STRATEJİLERİNİ AÇIKLADI

GERÇEK ZAMANLI VE VERİYE DAYALI GERİ BİLDİRİM

Data To Cubes

Üretim rutinlerinde üreticiye destek olan, yenilikçi ve kullanımı kolay olan Alture; çalışma süresi, verimlilik ve maliyet konularında da birçok avantaj sunuyor. Alture Optimize ve Alture Maintain olmak üzere iki farklı uygulamayı içinde barındıran Alture yazılımı hakkında bilgi veren Atlas Copco Endüstriyel Teknik Türkiye Servis Bölüm Müdürü Erşat Çayan, “Alture Maintain üretimde optimum bakımı sağlarken, Alture Optimize ise üretim optimizasyonunu mümkün kılıyor. Kalite risk altında olduğunda ve üretim hacmiyle ilgili endişeler ortaya çıktığında, gerçek zamanlı ve veriye dayalı geri bildirim sağlıyor. Atlas Copco Endüstriyel Teknik’in sıkma konusundaki uzmanlığıyla birlikte üretim verilerini kullanan Alture Optimize; olası temel nedenleri açıklayıp sorunlarla ilgili önerilerde de bulunuyor. Alture Maintain ile ise ekipmanların periyodik bakım ve kalibrasyon süreçleri takip ediliyor, bakım ve kalibrasyon zamanları için aletler için gelen uyarılar görülebiliyor” dedi.

YÜKSEK VERİMLİLİK VE AZ MALİYET

Üretim sürecinde edinilen veriyi doğru analiz ederek anlamlı hale getirilmesinin önemine dikkat çeken Çayan, dünyada alanında ilk defa üretilen ve tek olan Alture mobil uygulaması hakkında şu bilgileri de verdi: “Alture uygulaması ile gelen verileri anlamlandırarak, kalite, çalışma süresi ve tek seferde doğru üretim oranlarında iyileştirme sağlanmasının önünü açıyoruz. Üretim sürecinin tüm aşamalarının akıllı mobil cihazlardan takip edilebilmesini sağlıyoruz. Sunduğumuz çözüm, ürün montajının yüksek kalite ile gerçekleştirilmesini sağlamasının yanında daha uzun üretim çalışma süresi ile iş hedeflerine ulaşılmasını kolaylaştırıyor. Böylece daha yüksek verimlilik sağlamasının yanında maliyetlerin azalmasına da destek oluyor.”

Editör: Ayşete Yavaş