RESTORANLARIN DIŞ MEKÂNLARINDA SUNULAN KONFOR ÖNEMLİ BİR TERCİH KRİTERİ RESTORANLARIN DIŞ MEKÂNLARINDA SUNULAN KONFOR ÖNEMLİ BİR TERCİH KRİTERİ

TTMD, MTMD ve Borusan Mannesmann işbirliği ile hayata geçen MechTalks etkinliklerinin ikincisi sürdürülebilirlik konu başlığı ile 24 Kasım 2022’de İstanbul Mandarin Oriental Hotel Kuruçeşme’de düzenlenecek. MechTalks, ülke kalkınmasını ve her anlamda sürdürülebilirliği sağlamak adına kamu ve özel sektörden profesyonelleri, sanayici ve iş adamlarını, akademisyenleri, girişimcileri ve öğrencileri ortak bir akıl oluşturma vizyonu ile bir araya getirecek. 
Mechtalks’un 24 Kasım’da düzenlenecek ikinci etkinliğinin konuşmacıları 2020 yılı  We Are The City Champions ödülüne layık görülen Alexandra Knight, Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği Uzmanı Barış Doğru, Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden Araştırmacı Akademisyen Dr. Gülsu Ulukavak Harputlugil, UNDP Türkiye İklim Değişikliği ve Çevre Portföy Yöneticisi Nuri Özbağdatlı, Danimarka Teknik Üniversitesi Akademisyeni Ongun Berk Kazancı, Siemens eMobility Türkiye Sorumlusu Rıfkı Çolak, Bosch Hidrojen Enerjisi Kullanım Uzmanı Heiko Engelhardt, Avrupa Komisyonu Döngüsel Ekonomi, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Bölümü’nden Josefina Lindblom, Avrupa Bina Performans Enstitüsü Yönetici Direktörü Oliver Rapf, BOREAS İş Geliştirme Genel Koordinatörü Şinasi Karaoğlu, ATLASCert® Genel Müdürü Sinan Evkaya ve Alarko Dijital Dönüşüm ve İnovasyon Direktörü Tal Garih olacak.

“İKLİM KRİZİ VE YÖNETME TEKNOLOJİLERİ”, “SIFIR ENERJİLİ BİNA YÖNETİMİ” VE "DÜŞÜK DELTA T SENDROMU"

TTMD, MTMD ve Borusan Mannesmann tarafından yapılacak açılış konuşmaları ile başlayacak etkinliğin ilk oturumu “İklim Krizi ve Yönetme Teknolojileri” olacak. “Sıfır Enerjili Bina Yönetimi” başlıklı ikinci oturumun ardından etkinliğin Platin Sponsorlarının katılımıyla “Düşük Delta T Sendromu” adlı oturum düzenlenecek. MechTalks’un son oturumu ise “İyi Uygulamalar” başlığı altında gerçekleştirilecek.
Farklı sektörlere değer katan fikirlerin paylaşımına olanak tanıyan MechTalks hakkında detaylı bilgiler www.mechtalks.com adresinden alınabiliyor. Platin Sponsorları arasında ABB, Alarko Carrier, BOREAS, Daikin, Etna, ISIB, Standart Pompa ve Unival; Altın Sponsorları arasında Duyar Vana, Işık Teknolojik Tesisat Sistemleri / Victaulic, Masdaf, Spirax Sarco, Ventas; Gümüş sponsorları arasında AFS, Alfa Laval, Ayvaz, Gelişim Teknik, Doğu İklimlendirme, Elektroteknik, FAF Vana, Form, Geberit, GF Hakan Plastik, Halton, General Filter Havak, İnka, Link Yapı,  Makro Teknik, MEX DCM, Nema Winkelmann, Resideo, SBC Otomasyon, Systemair, Trox, Üntes ve Aironn yer alıyor. MechTalks canlı yayını https://live.mechtalks.com/  linkinden takip edilebiliyor.

BORUSAN VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Borusan Holding ve Grup şirketleri sürdürülebilirliği iş süreçlerinin temel taşı olarak görüp kapsayıcı bir şekilde ele alırken iklim, insan ve inovasyon odak alanlarında çalışmalarını yürütüyor. Sürdürülebilirliği, paydaş temelli bir yapılanma olarak görüyor ve doğayı iş süreçlerine katarak, tüm yaşam için “fayda” üretmek adına çalışıyor.