Türkiye Makina Federasyonu (MAKFED) tarafından üçüncü kez düzenlenecek olan Makine Zirvesi’nin mottosu “Yüzüncü Yılında Makine Sanayi” olarak belirlendi. Makine sektöründe faaliyet göstermekte olan üç binin üzerinde işletmenin üye olduğu, 32 sektörel derneğin çatı kuruluşu MAKFED'in ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinlikte kamu yöneticileri ve akademisyenler ile sanayiciler bir araya gelecek. 26 Ekim 2023 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek olan zirvede makine sektörünün geleceğini ilgilendiren birçok başlık ele alınacak.

“MAKİNE ZİRVESİ ZİHİN JİMNASTİĞİ SUNACAK”

Zirvenin odak alanları belirlenirken seçtikleri başlıkların, makine sektörü üzerinden Türkiye’nin ve dünyanın geleceğine dair bir zihin jimnastiği sunacağını belirten Dalgakıran MAKFED Başkanı Adnan Dalgakıran şöyle konuştu:

“Makine imalatı, sadece bu alanda faaliyet gösteren firmaların ilgi göstermesi gereken teknik bir konu değildir. Dünyanın ne yöne gittiğini anlamak; ekonomik, çevresel ve dijital alanlarda yaşanan dönüşümü yakından izlemek için çok elverişli bir alandır. Bu yılki odak konularımız ve her biri kendi alanında çok deneyimli panelistlerimizle, yenilikçi fikirlere ve vizyoner bakış açılarına ev sahipliği yapacağız. Zirve’de ele alınacak konularla, Türkiye’nin yeni yüzyılına dair stratejik bir bakış ortaya koyacağız.”

MAKİNE ZİRVESİ İÇİN 12 ODAK ALANI BELİRLENDİ

KOCAER ÇELİK KAPASİTE ARTIŞ YATIRIMINI TAMAMLADI KOCAER ÇELİK KAPASİTE ARTIŞ YATIRIMINI TAMAMLADI

Makine Zirvesi bu yıl Türk sanayisinin önde gelen isimlerini, bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerini, MAKFED ve üye derneklerin Yönetim Kurulları ile makine imalat sanayi firmalarının üst düzey yöneticilerini bir araya getirecek. Yurt dışından panelistlerin de yer alacağı zirvede bu yıl 12 odak alanı Ölçek Ekonomisi, Kayıt dışı ile Mücadele, Finansmana Erişim, Kamu Alımları, Teşvikler, Dijital Dönüşüm, Yeşil Mutabakat, Yerlileştirme, Ar-Ge, Yabancı Yatırım, İnsan Kaynağı ve Verimlilik olarak belirlendi. Etkinlik bu yıl 26 Ekim 2023 tarihinde, Fairmont Quasar Hotel İstanbul’da gerçekleştirilecek.
 

Editör: Haber Merkezi