banner1339
x

YÜZDE 70'E VARAN ENERJİ TASARRUFU SAĞLIYOR

Fanuc, elektrikli enjeksiyon kalıbı makinası ROBOSHOT ile enerji tüketimini, hidrolik makinalara göre yüzde 50-70 oranında azaltıyor.

YÜZDE 70'E VARAN ENERJİ TASARRUFU SAĞLIYOR
Robot Zirvesi

Fanuc, elektrikli enjeksiyon kalıbı makinası ROBOSHOT ile enerji tüketimini, hidrolik makinalara göre yüzde 50-70 oranında, diğer üreticilerin elektrikli makinelerine kıyasla ise yüzde 10-15 oranında azaltıyor.

Çok düşük bakım maliyetleri, uzun çalışma süreleri, daha az yedek parça değişimi ve daha az aşınma göz önüne alındığında, ürün piyasadaki en düşük Toplam Sahip Olma Maliyeti ile elektrikli makinalar arasında en az enerji tüketen makina konumunda bulunuyor. 

OTOMOTİV VE MEDİKALDE ÖNE ÇIKIYOR

Daha büyük miktarlarda yüksek kalite standardına sahip parça üretiminde yüksek çeşitlilik, üstün hassasiyet ve son derece kısa çevrim süreleri elde eden ROBOSHOT, özellikle otomotiv ve medikal ürün pazarlarındaki iddiası ile öne çıkıyor.

Ürün, 60 yıllık sürekli gelişimin bir sonucu olarak dünyanın en güvenilir CNC kontrol ünitesi, tüm standart ara yüzleri içeren kapsamı, hızlı işlem süreleri ve tutarlı parça kalitesiyle kullanıcı dostu bir yapı sunuyor.

ROBOSHOT’un eksen hareketleri tamamen FANUC tarafından tasarlanıp üretilen CNC kontrolör ve  servo sürücüler tarafından kontrol ediliyor.

Bu sayede piyasadaki en hızlı ivmelenme, sıra dışı güvenilirlik için yüksek hassasiyette eksen hareketleri, pozisyonlama ve basınç kontrolü sağlanıyor. Ürün ayrıca, elektrik ve optik gibi endüstrilerde de yüksek performans, düşük maliyet ve güvenilirlik sağlıyor.

TÜM UYGULAMALAR İÇİN ÇOK YÖNLÜ MAKİNALAR

ROBOSHOT, 150 kN’den 4500 kN’ye kadar kilitleme kuvveti uygulayabilen modelleriyle çeşitli basit enjeksiyon görevlerinin yanı sıra komplike görevler için de ideal bir çözüm oluyor.

Yüksek seviyede çok yönlülük sağlayan ürün, fotoğraf makinası mercekleri gibi son derece hassas ürünlerden pil kutuları üretmek için yüksek düzeyde zorlayıcı güç gerektiren ürünlere kadar, tek bir makina kullanarak neredeyse her şeyin üretilebilmesini mümkün kılıyor.

Yüksek teknik özellikleri sayesinde, standart ROBOSHOT makinaları; mikro bileşenler, muhafazalar ve hatta metal ve seramik parçalar gibi özel ürünler üretmek için de kullanılabiliyor. Yeni ara yüzler ve entegre sıcak yolluk ve kalıp sıcaklık kontrolleri gibi akıllı işlevler, FANUC ROBOSHOT’un mevcut üretim sistemlerine esnek entegrasyonu kolaylaştırıyor. Kendi türündeki diğer makinaların aksine, ROBOSHOT, en yaygın enjeksiyon kalıplama uygulamaları için kapsamlı bir işlev paketi içeriyor. 

ZORLANMA ANINDA MAKİNAYI DURDURUYOR

Karmaşık ve zor uygulamalar için makinanın ön enjeksiyon uygulaması, proseslerde mengene kapamada ve enjeksiyonda serbest uygulama sağlayarak ve kalıp gaz tahliyesini kolaylaştırarak en doğru ve hassas ürüne ulaşılmasına yardımcı oluyor.

Enjeksiyon ünitesi ise, değişken vida dönüş hızı elde etmek için hız kontrolünden ziyade tork kullanan bir “AI Ölçüm Kontrol Sistemi”ne sahip.

Makina “AI Geri Emiş İzleme Sistemi” sayesinde, vida veya kovanın içinde neler olduğunu gösteriyor, böylece kapatma özellikleri, vidadaki roket ve yüzüğün aşınma durumu takip edilebiliyor.

AI Basınç Takibi, dahili bir ihlal meydana gelse bile, istikrarlı enjeksiyon sağlamak için basınç eğrisini kontrol ediyor. Maliyeti yüksek olan arıza sürelerini en aza indirmek için üretilen “AI Kalıp ve İtici Koruma Fonksiyonu” ise piyasadaki en iyi kalıp koruması olup yağlama gerektiğinde veya kalıp aşındığında uyarı veriyor.

Kalıp Koruma işlevi, motor torkunu ölçüyor ve bir zorlanma varsa makinayı anında durduruyor. Aynı teknoloji, iticinin ileri ve geri hareketini de kontrol altında tutuyor. 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2020, 16:14
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını