YERLİ OTOMOBİLDEN İSTİHDAM ATAĞI

Seri üretime hazırlanan KKTC'nin yerli otomobili GÜNSEL, yetiştirmek üzere üretim personeli alacak.

YERLİ OTOMOBİLDEN İSTİHDAM ATAĞI
Endüstrideara

Seri üretim çalışmalarına tam gaz devam eden KKTC’nin Türk mühendis ve tasarımcılar tarafından geliştirilen yüzde 100 elektrikli yerli otomobil GÜNSEL, yetiştirmek üzere üretim personeli istihdam edecek.

İstanbul’da katıldığı MÜSİAD EXPO 2020’de sadece Türkiye'de değil dünyada da gündem olan marka ilk modeli B9, Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde 100'ü aşkın Türk mühendis ve tasarımcının 1,2 milyon saat emekle geliştirildi.

YAKLAŞIK 100 KİŞİ ALACAK

Seri üretime hazırlanan GÜNSEL’de mühendis, tasarımcı ve üretim personelinden oluşan 175 kişilik ekip büyük bir özveriyle çalışmaya devam ediyor. İlk etapta bin araç üretecek olan marka, ekibini de büyütmeye devam ediyor. Kurumsal internet sitesinde, birçok pozisyon için işe alım ilanları yer alıyor. 

Markanın açtığı ilanlar arasında kalıp ustası, montaj elemanı, makina operatörü, kablaj işçisi, lojistik operatörü, kalıphane elemanı, CNC operatörü, plastik enjeksiyon kalıp bakım ve makina operatörü gibi birçok pozisyon var. 

Ekibini, yetiştirmek üzere kadrosuna katacağı yeni ara üretim elemanları ile güçlendirmeyi hedefleyen marka, mühendis ve tasarımcı alımına da devam ediyor.

Şirket, 175 kişiden oluşan mevcut ekibini, işe alacağı yaklaşık 100 kişi ile güçlendirecek. Firma, 2025’e kadar üretim kapasitesini 30 bin araca, çalışan sayısını ise binin üzerine çıkarmayı hedefliyor. 

Lefkoşa’da Yakın Doğu Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan üretim tesisinde çalışmak üzere işe alınacak kişilerin en az lise mezunu olması gerekiyor.

Şirket, ilanlarında “tercihen teknik liselerin makina teknolojisi alanlarından mezun” olma vurgusu yapıyor. Ekibe dahil olacak kişiler, ekibin 10 yıllık bilgi ve deneyimiyle yetiştirilerek otomotiv endüstrisine kazandırılacak. 

"KAPIMIZ, CESUR, MERAKLI VE YENİLİKÇİ GENÇLERE AÇIK"

Seri üretime geçmek için çalışmalarını sürdürdüklerini kayden GÜNSEL Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “Kapılarımız, cesur, meraklı ve yenilikçi gençlere sonuna kadar açıktır.” dedi.

Markalarını bugüne getiren ekibin yaş ortalamasının 35’in altında olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Günsel, ekibe dahil olacak kişilerin, yetiştirilerek, otomotiv endüstrisine kazandırılacağının altını çizdi. 

Ülkemizde yeni gelişen alanlardan biri olan elektrikli otomobil üretiminin geleceğin mesleklerini değiştirecek potansiyele sahip olduğunu dile getiren Prof. Dr. Günsel, “Bilhassa üretim hattında çalışacak, meslek lisesi çıkışlı ara eleman ihtiyacı her geçen gün artmaya devam edecek. En önemli önceliklerimizden biri de otomotiv endüstrisinin ihtiyaç duyduğu kalifiye ara eleman ihtiyacını karşılayacak bir ekol yaratmak” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2021, 19:45
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını