banner1322
x

WIN Eurasia: Türkiye’nin ilk karanlık fabrikası inşa edilecek

İstanbul’da düzenlenen WIN Eurasia basın toplantısında, sektör paydaşları bir araya geldi. ‘Geleceğin Parçası Ol’ sloganıyla gerçekleşecek fuar hakkında bilgi verdiler. 

WIN Eurasia: Türkiye’nin ilk karanlık fabrikası inşa edilecek
Endüstrideara

Türkiye’de 14-17 Mart tarihinde bir ilk gerçekleşecek. Uluslararası ticarete yön veren firmalar, sanayinin gelecek yol haritasını gösterecek. İstanbul’da bugün gerçekleşen basın toplantısında da daha farklı bir atmosfer yaratarak, toplantıyı söyleşi havasında gerçekleştiren WIN Eurasia ekibi, sektör temsilcilerini basınla buluşturdu. Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) Başkanı Kutlu Karavelioğlu, Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği Başkanı Dr. Hüseyin Halıcı, Makine İmalatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özkayan, Akışkan Gücü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. Semih Kumbasar, Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Cemaloğlu ile İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ender Akbaytogan birer konuşma yaptılar. Birlik başkanları konuşmalarında imalat sanayisinin 2019 hedefleri hakkında bilgi verdi. 

“TÜRK MARKALARINI AÇILMAK İSTEDİKLERİ HEDEF PAZARLARLA BULUŞTURACAĞIZ”

‘Geleceğin Parçası Ol’ sloganıyla altı fuarı tek çatı altında toplayan WIN Eurasia toplantısı, Alexander Kühnel’in konuşmasıyla başladı. WIN Eurasia 2019’un Türkiye sanayicisinin ihtiyaçlarına göre yeniden yapılandırdıklarını ve fuarın Türkiye sanayisinin uluslararası alanda gücünü göstermesi açısından önemli bir organizasyon olduğunu vurgulayan Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel şunları ifade etti: “Türkiye uluslararası ticarette yıldızı parlayan bir ülke. WIN Eurasia ile yerli ve milli firmalara, ABD ve AB ülkeleri başta olmak üzere CIS ülkelerinden Afrika’ya kadar geniş bir katılımcı ile buluşacakları önemli bir platform sunuyoruz. Yurt içinde yerli ürün kullanımını destekleyici etkinliklerin yanı sıra Türk markalarını B2B görüşmeleriyle açılmak istedikleri hedef pazarlarla buluşturacağız. Sektörün önde gelen ulusal ve global kuruluş ve derneklerinin de büyük desteğiyle Türkiye sanayisine daha fazla katma değer ve iş birliği sağlayacak bir fuara imza atacağız.”

“TÜRKİYE’NİN İLK ‘KARANLIK FABRİKASI’ WIN EUARASIA’DA”

Deutsche Messe’nin Türkiye ofisi Hannover Fairs Turkey tarafından organize edilen, daima ilklerin ve inovatif yeniliklerin yer aldığı yılın imalat sanayi buluşması, WIN Eurasia’ya yine ilkler damgasını vuracak. Endüstri 4.0 festival alanı, Türkiye’nin ilk Endüstri 4.0 konseptli canlı üretim hattına ev sahipliği yapacak14’üncü holde Türkiye’nin ilk ‘karanlık fabrikası’ inşa edilecek. Üretim kontrolü ve takibi, veri analizi, bulut teknolojisi, endüstriyel güvenlik, endüstriyel nesnelerin interneti, büyük veri, dijital otomasyon ve katmanlı üretim teknolojisi kullanılarak hazırlanan “Canlı Üretim Hattı”nda katılımcı ve ziyaretçiler, sanayinin yeniden şekillenmesine yön veren teknolojileri yakından görebilecek.  

Bu yıl fuarda Endüstri 4.0 için özel bir deneyim alanı oluşturduklarını ve özel sunum alanlarıyla katılımcı ve ziyaretçilerine interaktif bir ortam sunacaklarını belirten Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Belkıs Ertaşkın şunları ifade etti: “Endüstri 4.0 özel sunum alanlarımızla katılımcı ve ziyaretçilerimize interaktif bir ortam sunacak, sektörün vizyonunu genişletecek bir fuara imza atacağız. Türkiye sanayisini daha ileriye taşıma, teknolojiyi etkin kullanma, katma değeri yüksek ürünler yaratılmasına katkı sağlama amacıyla Endüstri 4.0 alanında uzman isimlerin katılacağı seminerlerle sektörün gelecek vizyonu WIN Eurasia’da ziyaretçilerle birlikte ele alacağız. WIN Eurasia’nın fuarla eş zamanlı olarak düzenlenen destekleyici programlarıyla bu yıl da sektöre önemli katkılar sunacağına inanıyoruz.”


“Sanayide Dijital Dönüşüm”, “Ekonomi, Bilim, Gelecek ve Siz”, "Self Service Industry 4.0", "Bilişim Teknolojilerinin Endüstriye Entegrasyonu: Sanayi 4.0", "Üretimde Dijital Dönüşüm", "Otonom Mobil Robotlar ve Lojistik 4.0", "Akıllı Üretim Teknolojileri-Dijital Fabrikalar", "Fabrikalarda IIoT Altyapıları ve Yapay Zeka" ve "WIN Eurasia Dijital Dönüşüm Sohbetleri" fuarın en dikkat çeken ve merakla beklenen konferans başlıkları. WIN Eurasia bünyesinde dört gün boyunca birbirinden farklı konu ve konukların yer alacağı 7 farklı konferans ve panel düzenlenecek. Hannover Fairs Turkey’nin, ENOSAD işbirliği ile bu yıl ilk kez WIN EURASIA bünyesinde gerçekleştirecek olduğu “WINOVATION” yarışması düzenlenecek. 

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 18:07
YORUM EKLE

Elesa

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını