banner1339
x

Volt Motor Turquality'deki ilk marka oldu

Makina imalat, redüktör, kompresör, HVAC gibi sektörlerin IE3-IE4 elektrik motorları ihtiyacını karşılayan Volt Motor Turquality destek programına katıldı. 

Volt Motor Turquality'deki ilk marka oldu
Robot Zirvesi

Türkiye’nin ihracat hedeflerine ulaşabilmek için oluşturduğu dünyanın devlet destekli ilk ve tek marka destekleme programı olan Turquality destek programına Volt Elektrik katıldı. Türkiye kapsamında toplam 295 firmanın yer aldığı programda elektrik motorları sektöründe Turquality Marka Destek Programı’na katılan ilk şirket oldu. Türkiye’nin en seçkin endüstriyel markaları arasında yer alan ve 1987 yılında kurulan Volt Elektrik Motorları, Turquality Destek Programı’na kabul edildi. 45 bin metrekarelik alanda birbirine komşu iki ayrı tesiste üretim yapan marka, 16 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Saya Grup bünyesinde 2011 yılında dahil olmasının ardından Ar-Ge, kalite, teknoloji, inovasyon ve modernizasyon yatırımları ile Türkiye’nin lider elektrik motoru üreticilerinden biri haline gelen Volt Motor, Turquality ile önümüzdeki yıllarda Türk markası olarak dünyanın lider üreticilerinden birisi olmayı hedefliyor.

“ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDEYİZ”

Volt Elektrik Motorları Genel Müdürü Hamit Sancak “Turquality'de bir üst lige, yani Şampiyonlar Ligi'ne çıkmak için çalışıyorduk. Turquality belgesini alarak sektörümüzde bir ilki başardık. Artık dünya devlerinin yer aldığı Şampiyonlar Ligi’nde mücadele vereceğiz. Volt Elektrik Motorları olarak kendi sektöründe ilk Turquality firması olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ülkemizin ihracat hedeflerine ulaşmasında; üretici ve ihracatçı firma olarak bizlerin kurumsal alt yapımızı uluslararası boyutta güçlendirmek ve hedef ülkelerde marka olmak adına çok önemli bir destek olan Turquality programının çalışmalarımıza ciddi anlamda ivme ve hız kazandıracağına inanıyoruz.” dedi.

“EN İYİSİ OLACAĞIZ”

Türkiye ve elektrik motorları denilince akla ilk gelen marka olmayı hedeflediklerini anlatan Hamit Sancak “Dünyaya da bu alanda en iyi ürünü yapan olmak istiyoruz. İhracat yaptığımız ülkelerin sayısını her geçen yıl arttırarak, daha çok ülkeye ulaşacağız.” ifadelerini kullandı.

TURQUALITY İLE HEDEF ÜLKELER

“Üretimde, ihracatta ve ciroda Türkiye’nin 1 numaralı uluslararası ‘motor’ markası olmak” yolunda emin adımlarla ilerlediklerini kaydeden Sancak “Turquality Programın sağladığı destekler ile özellikle hedef ülkelerimizde marka algısı ve bilinirliğimizi daha da artıracağız. Hedef ülkelerde pazar payımızı artırmaya yönelik pazarlama faaliyetlerimizin yoğunluğunu arttırarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Böylelikle dünyada elektrik motoru sektöründe Uluslararası bir Türk malı markası olarak yerimizi almaya devam edeceğiz.” diye konuştu. 

TURQUALITY VE MÜKEMMELLİK

Turquality’nin yanı sıra Türkiye Kalite Derneği (KALDER) öncülüğü EFQM Mükemmellik yolculuğunu da sürdürdüklerini vurgulayan Volt Elektrik Motorları Genel Müdürü Hamit Sancak, ‘Mükemmellik’ seviyesinde 3 yıldıza sahip olduklarını belirterek, hedeflerinin 4. yıldızı da alarak “Mükemmellik” yolculuğuna devam etmek olduğunu açıkladı. 

TURQUALITY NEDİR?
TURQUALITY®, uluslararası markalaşma potansiyeli olan firmalarımızın, üretimlerinden pazarlamalarına, satışlarından satış sonrası hizmetlerine kadar bütün süreçleri kapsayacak şekilde yönetsel bilgi birikimi, kurumsallaşma ve gelişimlerini sağlayarak uluslararası pazarlarda kendi markalarıyla küresel bir oyuncu olabilmeleri ve söz konusu markalar aracılığıyla olumlu Türk malı imajının oluşturulması ve yerleştirilmesi amacıyla oluşturulmuş bir marka destek programıdır.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 12:24
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını