Vestel, inovatif çözümleriyle teknoloji ödülünü aldı

IDC Üretim Teknolojileri Ödülleri kapsamında Vestel Elektronik, ‘Big Data & Analytics’ dalında en iyi proje ödülünü kazandı.

Vestel, inovatif çözümleriyle teknoloji ödülünü aldı
ST Endüstri  Radyo

Vestel Elektronik, ‘Smart Factory’ (Akıllı fabrika) vizyonu çerçevesinde plastik enjeksiyon makinalarında model değişimini insansız olarak yürütme hedefinin parçası olan ‘Setup File Management’ projesi ile model değişimlerinde yaşanan parametre ayar kayıplarının sıfırlanmasını ve parametre ayarlarının sipariş bazlı olarak makinalara otomatik yüklenmesini hedefliyor. Bu proje ile ham madde kimyasından gelen birçok parametrenin, makina ve model/kalıp değişkenleri ile çarpımından oluşan büyük verinin (big data) geleneksel metotlarla yönetilemeyişi sonucu yıllardır elle ayar sürecine mahkum kalmış plastik enjeksiyon sektörü için devrim niteliğinde olan bir dönüşüm gerçekleştirildi.

DÖNÜŞÜM İÇİN DÖRT YILDIR ÇALIŞIYOR

Türkiye’de Endüstri 4.0 kapsamında dijitalleşme çalışmalarına başlayan ilk firma olan Vestel, dönüşüm için dört yılı aşkın süredir çalışıyor. Endüstri 4.0 teknolojileri çatısı altında yer alan operatörle birlikte çalışabilen robot teknolojilerine çok önem veren Vestel’in, uzman mühendislerden oluşturduğu ekipler, tedarikçilerden müşterilere kadar tüm süreçlerde dijital dönüşüm vizyonunu başarıyla uygulamak, mevcut süreçlerin dijitalleşmesi ve yeni süreçlerin eklenmesi için çalışıyor. Endüstri 4.0’ın Vestel City’ye tamamen entegre edilmesiyle birlikte verimlilik ve kalite en üst seviyeye çıkacak. Bu dönüşüm; maliyetleri düşürecek, üretim hızı ve esnekliği kazandıracak, yüksek kalite ve düşük fire oranı sağlayacak ve know-how, yüksek nitelikli insan kaynağına ulaştıracak. Endüstri 4.0 kapsamında yatay/dikey değer zinciri entegrasyonu, yapay zekâ yazılımları, IoT (Nesnelerin İnterneti) teknolojileri, karanlık fabrika uygulamaları, otomasyon (robot, Cobot-işbirlikçi robot), 3D printing (katmanlı/eklemeli üretim), AGV (Automated Guided Vehicle-Otomatik Yönlendirilmiş Malzeme Taşıma Araçları) ve SDV (Self Driving Vehicle-Kendinden Sürüşlü, Yönlendirilmemiş Taşıma Araçları) uygulamaları alanlarında çalışmalar yapılıyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 14:05
Proses Zirvesi
YORUM EKLE

Endaş

Emektar

Dergiler
Partnerler