banner772
x

VALİDEN BM MAKİNA ZİYARETİ

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesinde faaliyetlerini sürdüren BM Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. 'yi ziyaret etti.

VALİDEN BM MAKİNA ZİYARETİ
Dergi

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetlerine devam eden BM Makine Ticaret ve A.Ş’yi ziyaret eti. Ziyaret sırasında yetkililerden bilgi alan Yavuz, “İthal edilen bazı makinaların başarıyla yerli modellerini ürettiklerini gördük. Kendilerini tebrik ediyoruz” dedi. 

DEMİRYOLU PROJELERİNDE İHRACATI ARTIRMAYI HEDEFLİYOR

Faaliyetlerine 1999 yılında başlayan BM Makina, Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi’nde üretimlerini sürdürüyor. VAHLE, LIFTKET, BKB, KATO DEMYKS markalarından oluşan BM Makina Grup; enerji ve data iletim sistemleri, araç kaldırma ve döndürme ekipmanları, motorlu kablo toplama tamburları, hafif kreyn sistemler, elektrikli zincirli vinçler ve aksesuarları ürün gruplarında 21 yıllık tecrübesiyle hizmet veriyor. Türkiye’de ilk kez zemin altı kaldırma projesini 2013 yılında İstanbul metrosunun Olimpiyatköy bakım atölyesinde hayata geçiren BM Makine, şimdi de demiryolu projelerinde ihracatı hedefliyor.  Konuyla ilgili açıklama yapan BM Makine Genel Müdürü Kenan Bebek, Bu sistem dünyada sayılı firma tarafından gerçekleştirilebiliyor. Çünkü zemin altında hassas çalışması gerekiyor. Biz bu sistemin ikincisini de hayata geçirdiğimizden dolayı çok mutluyuz. Aynı zamanda ilk yaptığımız sistemde 4’lü bir vagon kaldırırken son yaptığımız uygulamada 6’lı vagonun kaldırılmasını sağladık. Bu da yaklaşık 1,5 katı daha büyük bir sistemi hayata geçirdiğimiz anlamına geliyor. İki sistem sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Bundan da ayrıca mutluluk duyuyoruz.” dedi.  
 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 17:05
YORUM EKLE

Endaş

Elesa

Dergiler
Partnerler