banner1322
x

ÜRETİMDE KAPASİTE ARTIRDI

Ulusoy Un, Samsun'daki üretim tesisinin ikinci fazını da devreye aldı. Firma bu sayede üretim kapasitesini günlük 900 tondan 2 bin 100 tona çıkardı.

ÜRETİMDE KAPASİTE ARTIRDI
Endüstri 40 Zirvesi

SAMSUN (AA) - Türkiye'nin en büyük un üreticisi ve ihracatçısı firmalarından Ulusoy Un AŞ, gçen yıl aralık ayında yeni tesisin birinci fazını devreye almıştı. Şimdi ise ikinci bölümü üretime açarak günlük kapasitesini 900 tondan 2 bin 100 tona çıkardı. Konuyla ilgili açıklama yapan Ulusoy Un AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Eren Gülhan Ulusoy: "Samsun'da bulunan 50. Yıl Tesisi'mizin birinci fazını Aralık ayında devreye almıştık. Şimdi ise ikinci bölümünü üretime açarak kapasitemizi artırdık. Bu yatırımdan dolayı oldukça mutluyuz." dedi. 

KAPASİTE 2 KATIN ÜZERİNE ÇIKTI 

Çorlu ve Samsun'da bulunan üretim tesisinin kapasitesinin günlük 900 ton olduğunu hatırlatan Ulusoy, "600 tonluk ikinci fazın da devreye girmesiyle şirketin üretim kapasitesi 2 katın üzerine çıktı." dedi. Ulusou, konuşmasına şu sözlerle devam etti: "Firmamızın 100. yıl hedefleri doğrultusunda dünyanın tarımsal sanayi alanında sayılı markalarından biri olma yolundaki hedefimize  emin adımlarla yürüyoruz. Hijyen şartlarını en üst noktaya taşıdığımız ve sektörümüz adına örnek gösterilecek tesisimiz, ülkemizin üretim gücüne uzun yıllar hizmet edecek altyapıya sahiptir." dedi.

ÜÇÜNCÜ FAZI DA AÇACAK 

Küresel alanda etkili bir tarımsal sanayi şirketi olmayı hedeflediklerinin altını çizen Ulusoy, bu hedeflerine ulaşabilmek için çalışmaya devam ettiklerini söyledi. "Pandemi döneminde gıda sektörünün ne kadar önemli olduğunu gördük" diyen Ulusoy, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: "Hedefimiz yüksek kalite standartlarında üretim gerçekleştirmek. Bunu başarabilmek için 2021 yılının son çeyreğinde üçüncü fazı da tamamlayacağız."  

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 09:29
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını