TÜRKTRAKTÖR YENİ MODELLERİNİ İZMİR'DE GÖRÜCÜYE ÇIKARDI

TürkTraktör, New Holland ve CASE markalarının yeni modellerini ilk kez İzmir'deki fuarda ziyaretçilerinin beğenisine sundu.

TÜRKTRAKTÖR YENİ MODELLERİNİ İZMİR'DE GÖRÜCÜYE ÇIKARDI
Endüstri 40 Zirvesi

TürkTraktör, New Holland ve CASE markalarının yeni modellerini ilk kez İzmir'deki AGROEXPO Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nda görücüye çıkardı. 

"ÜRETİMDE VE İHRACATTA REKOR KIRDIK"

Konuyla ilgili soruları yanıtlayan TürkTraktör Ticari Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Canbeyli,  Türkiye'nin en geniş katılımlı tarım fuarları arasında yer alan ve sektörün yerli ve yabancı paydaşlarını bir araya getiren İzmir'deki fuarda yeniden Ege çiftçisiyle hasret gidermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Sektörün yaşanan tüm belirsizliklere karşın 2022 yılını büyük bir heyecan ve umutla karşıladığını belirten Canbeyli, 2021 yılında yaklaşık 48 bin adetle tarihin en yüksek üretimine ulaştıklarının altını çizdi.

Söz konusu dönemde dış satımda da rekora imza attıklarına dikkat çeken Canbeyli, "16 bin 100 civarında bir traktör ihracatı gerçekleştirerek TürkTraktör tarihindeki en yüksek traktör ihracat adedine ulaştık. 130'dan fazla ülkeye ihracat yapmış olduk." ifadelerini kullandı.

"KARAR ALMA SÜRECİNDE DİJİTAL BİR DESTEK SUNUYOR"

Canbeyli, tarımsal faaliyetlerde üreticilere "dijital bir karar desteği" sunmak üzere 2,5 yıl önce çiftçilere tanıttıkları "Tarlam Cepte" uygulamasının yeni özelliklerine ilişkin bilgiler de paylaştı:

"Çiftçilerimiz akıllı telefonları vasıtasıyla uygulamaya erişebiliyorlar. Bu uygulama çiftçilerimizin tarımsal faaliyetlerinde onlara destek sunan karar alma süreçlerinde ihtiyaç duydukları bilgileri bir tuş vasıtasıyla önlerine getiren bir uygulama. Çiftçilerimize tarımsal faaliyet yaptıkları arazilerin koordinatlarını harita üzerinde cep telefonları üzerindeki bu uygulama içerisine girebiliyorlar. Hava şartları tarımsal faaliyet için çok önemli. Bu uygulamanın içerisindeki canlı yağış ve fırına takibi servisiyle birlikte çiftçilerimiz tarlalarının bulunduğu bölgedeki yaklaşan yağış, kar, fırtına gibi hava değişikliklerini kendilerine gelen bir mesaj vasıtası ile görebiliyorlar. Aslında tarımsal faaliyet yaparken ihtiyaç duydukları tüm bilgileri parmaklarının uçlarına getiriyoruz. Geçen yıl aralık ayından itibaren bir hizmeti daha ekledik. Çiftçilerimiz traktörlerini servislerimize getirdiklerinde bu uygulama üzerinden ürettikleri bir kod ile yüzde 20'ye yakın bir indirim alıyorlar. Bu da özellikle çiftçilerimizin ihtiyaç duydukları bu hizmeti daha uygun fiyatlarla elde etmelerini sağlıyor."

"SÜRDÜRÜLEBİLİR VE VERİMLİ TARIM İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Firma olarak sürdürülebilir ve verimli tarım için de önemli çalışmalar yaptıklarını aktaran Ahmet Canbeyli, AGROEXPO'da çiftçilerin beğenisine sundukları traktörlerin de bu bağlamda yeni emisyon seviyesine sahip, çevreye saygılı, daha az partikül yayan motorlarla donatıldığını dile getirdi.

Fuar kapsamında ilk kez ziyaretçilerin beğenisine sundukları yeni modellerle ilgili de bilgiler veren Canbeyli, "New Holland, Türkiye'nin en çok tercih edilen traktör serilerinden olan TDD serisinin Faz4 emisyon seviyeli motora sahip yeni TD5 serisi ile üst segment traktörlerin konfor ve teknolojisinin buluştuğu yeni T5.140 modelini sergiledik. Ayrıca New Holland’ın klasik hatlara sahip kaportasıyla beğenileri üstüne çekecek olan 66S modeli de ilk defa görücüye çıktı. Case IH markasında ise son emisyon kademesi olan Faz V motorlara sahip Farmall 120C ve yeni nesil Optum stili kaporta dizaynına sahip Vestrum 130’u çiftçilerle buluşturduk. Ayrıca yerli üretim Faz 4 Common-Rail motora sahip yeni Farmall X serisi modern kaporta tasarımı ve ilave donanımlarıyla görücüye çıkmış oldu." diyerek konuşmasını noktaladı. (AA)

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2022, 12:16
YORUM EKLE

walter

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını