banner1322
x

Türkiye’nin ilk turbo kompresör Ar-Ge Merkezi IHI Dalgakıran oldu

Kocaeli’nde geçtiğimiz Ekim ayında Türkiye’nin ilk turbo kompresör fabrikasını devreye alan IHI Dalgakıran, TÜBİTAK’tan onay alarak Ar-Ge Merkezi oldu.

Türkiye’nin ilk turbo kompresör Ar-Ge Merkezi IHI Dalgakıran oldu
Endüstri 40 Zirvesi

Türkiye’de turbo kompresör sektöründe Ar-Ge Merkezi olarak faaliyet gösteren ilk ve tek firma olan IHI Dalgakıran’a TÜBİTAK’tan onay geldi. Firmadaki 50 personelin yüzde 40’ının Ar-Ge bölümünde yer aldığı IHI Dalgakıran böylelikle bir ilke daha imza atarak ülkemizin turbo kompresör alanındaki ilk Ar-Ge Merkezi oldu. En büyük bütçenin ayrıldığı Ar-Ge Merkezi için 2019 hedefleri kapsamında hayata geçirmeyi planladıklarını açıklayan firma, sosyal medya üzerinden şu paylaşımda bulundu: “Türkiye’nin ilk ve tek turbo kompresör üreticisi IHI Dalgakıran’dan gururlu bir ilk daha! Turbo kompresör üretiminde ilklerin firması IHI Dalgakıran Türkiye’nin ilk turbo kompresör Ar-Ge Merkezi oldu. TÜBİTAK onaylı Ar-Ge merkezine sahip olmanın gururunu bizlere yaşatan ve başarılarımızın devamlılığını sağlayan tüm çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza sonsuz teşekkürler.”
 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 10:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bünyamin Kaya
Bünyamin Kaya - 3 yıl Önce

Ar-Ge Merkezleri belgesi verme salahiyeti sadece Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına aittir. Haberde ise TÜBİTAK onaylı Ar-Ge Merkezi ifadesi kullanılmış buda yanlış olmuş. Bilgilerinize.

İyi çalışmalar.

walter

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını