banner1013
x

Türk helikopteri T 625 Bahreyn’e damga vurdu

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi’nin, yerli imkanlarla geliştirdiği T 625 Genel Maksat Helikopteri Bahreyn’deki Airshow’a damga vurdu.

Türk helikopteri T 625 Bahreyn’e damga vurdu
EndüstrideAra1
TUSAŞ’ın yerli imkanlarla ürettiği T625 Genel Maksat Helikopteri, Bahreyn International Airshow'da büyük ses getirdi.

Bahreyn'in es-Sahir Hava Üssü'nde bugün başlayan fuara, Türkiye'nin yanı sıra ABD, Rusya, İngiltere, ve İtalya'dan katılım gerçekleşti.


TUSAŞ'ın ürettiği ve ilk uçuşu iki ay önce yapılan T625 Çok Maksatlı Helikopter, ilgi odağı oldu.

Rolls Royce, Lockheed Martin, Airbus, Bombardier, Boeing, Embraer, Gulf Stream ve Leonardo gibi dünyanın en büyük savunma ve havacılık şirketlerinin katıldığı, fuar, en gelişmiş savunma sistemlerine ev sahipliği yaptı.

16 Kasım’da sona erecek fuarda, savunma sanayinin üst düzey temsilcilerinin katıldığı, 120’den fazla askeri ve sivil hava aracı görücüye çıkarken, Türkiye’nin helikopteri T 625 ilk güne damgasını vurdu.

T625 GENEL MAKSAT HELİKOPTERİ


T625 Genel Maksat Helikopteri, geleceğin şartları ve tüm olası senaryolar göz önüne alınarak, ileri düzey aviyonikler, kolay ve rahat kullanım kalitesiyle göz doldurdu.


TUSAŞ’ın ürettiği T 625, öncelikle üst düzey taşıma kapasitesi ve sınıfına göre ekonomik fiyatıyla ilgi gördü.

Çok amaçlı helikopter, tüm coğrafyalardaki sivil ve askeri, olası her türlü senaryoya uygun olarak üretilirken, çok özel durumlar için de, dönüştürülebilir olmasıyla fuarın en çok konuşulan ürünü oldu.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 16:34
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Elesa

Dergiler