banner1013
x

TSI SEATS'TEN SUBÜ ÖĞRENCİSİNE ÖDÜL

TSI Seats'in düzenlediği yarışmada SUBÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü İmalat Mühendisliği Yüksek Lisans öğrencisi Tuncay Çalışkan ödüle layık görüldü.

TSI SEATS'TEN SUBÜ ÖĞRENCİSİNE ÖDÜL
EndüstrideAra - Haber Detay

TSI Seats Uçak Koltuk Üretimi Sanayi tarafından düzenlenen "Uçak Koltuk ve Parçaları Tasarım ve Mühendislik Yarışması"nda, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Yüksek Lisans öğrencisi Tuncay Çalışkan ödüle layık görüldü.

"HEDEFİM, UYGUN MALİYET VE KOLAY MONTAJDI"

TSI Seats Uçak Koltuk Üretimi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından gerçekleştirilen Uçak Koltuk ve Parçaları Tasarım ve Mühendislik Yarışması'nda, SUBÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü İmalat Mühendisliği Yüksek Lisans öğrencisi Tuncay Çalışkan hazırladığı "Mono Ayak" tasarımı ile mansiyon ödülünü almaya hak kazandı.

Aldığı ödüle ilişkin görüşlerini paylaşan Çalışkan, uzun yıllardan beri Ar-Ge tasarımları üzerine çalıştığını, ürün tasarımını mevcut ayak tasarımından farklı olarak daha uygun maliyet ve kolay montaj hedefiyle yaptığını ifade etti.

"ÜNİVERSİTEMİZ, İŞ DÜNYASINA BÜYÜK KATKILAR SAĞLIYOR"

Bundan sonraki hedefinin yarışmada ilk 3 içerisine girmek olduğunu vurgulayan Çalışkan, SUBÜ’nün lisansüstü düzeyde de iş dünyasına önemli katkılarda bulunduğuna dikkat çekti.

Çalışkan, sözlerine şöyle devam etti:

"Üniversitemizin beceriye yönelik eğitim anlayışı lisansüstü düzeyde de etkisini gösteriyor. Çözüm odaklı çalışmalar yaparak iş dünyasının kronikleşmiş sorunları üzerinde çalışmak ve çıktılar ortaya koymak ayrıca bizler için de büyük kazanç sağlıyor. Ben üniversitemizin iş dünyası için büyük bir kazanç olduğunu düşünüyorum. Arkadaşlarıma tavsiyem ise, düzenlenen bu tür yarışmalara katılarak kendi yeteneklerini ve seviyelerini görmeleri."

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2021, 21:21
YORUM EKLE

Nidec

NSK

Dergiler