banner1322
x

TFON MAKİNA SEKTÖRÜNDE DÜNYA MARKASI OLMA YOLUNDA

TFON Makina; sektöründe yatırım, üretim ve istihdam stratejisi, yerli-milli üretimi ve ekonomimize kazandırdığı katma değerlerle dünya markası olma yolunda emin adımlarla büyümeye devam ediyor.

TFON MAKİNA SEKTÖRÜNDE DÜNYA MARKASI OLMA YOLUNDA
Enerji Zirvesi

Metal işleme sektöründe 45 yıldır hizmet veren Telefoncular Group, sektörde karşılaşılan en büyük problemlerden biri olan alevli kesim sonrası oluşan çapakların temizlenmesi, keskin kenarların yuvarlanması ve doğrultma sorunlarının önüne geçilebilmesi adına metal işleme makinaları sektörüne de adım attı.

TFON Makina Genel Müdürü Ahmet Yavuz Güngör, bunun için Telefoncular Group bünyesinde 2019 yılında TFON Makine’nin kurulduğunu kaydederek, “15 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikamızda uzman kadromuz ile ürettiğimiz makinalar kısa zamanda yurt içi ve yurt dışında büyük ilgi görmüştür. Dünya üzerinde hakimiyet kavgası veren güçlerin siyasi, askeri ve ekonomik kavgalarının dünya ekonomisine olumsuz etkilerini tüm ülkeler birebir yaşamaktadır. Ekonomik yatırım, üretim ve pazarlama açısından her ülkenin bu durumdan az veya çok etkilendiği bir gerçektir. Bu dönemde yatırım, üretim ve istihdam stratejimizle milli ekonomimize katkı sağlamak için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Katma değeri yüksek, üretim yönüyle stratejik sektörler arasında yer alan sektörümüze yaptığımız yatırım ve çalışmaların olumlu neticelerini görmekten, ekonomimize kazandırdığımız katma değerlerle dünya markası olma yolunda emin adımlarla büyümeye devam etmekten büyük mutluluk duymaktayız. Makinalarımızın üniversitelerden tam not alan test raporları mevcut olup aynı zamanda dünya ve Türkiye standartlarına uygunluğunu yerli üretim ve CE belgelerini alarak tescillemiş bulunuyoruz.” dedi.

ÜNİVERSİTE ONAYLI YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM MAKİNALAR

“Kurulduğu günden bu yana, göz alıcı tasarımları, uzman ekibi ve kalitesiyle metal sektörünün problemlerine çözüm üretmekteyiz” diyen Güngör, “TFON Makine A.Ş. üretmiş olduğu Çapak Alma & Kenar Yuvarlama makinası ile Doğrultma & Gerilim Giderme makinası üretimlerde kaybedilen vakti minimum seviyeye indirmektedir. Daha kaliteli üretim ve hizmet anlayışına katkıda bulunmanın verdiği özgüven ile sektörün lideri olma noktasında emin adımlarla ilerlemekteyiz. Üniversitelerimizin de onayladığı yerli ve milli üretim olan makinalarımıza yurt içi ve yurtdışından aldığımız çok fazla talepten dolayı en kısa zamanda yeni yatırımlar ve istihdam alanları için çalışmalarımız başlamıştır.” müjdesini verdi. 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2022, 09:38
YORUM EKLE

Elesa

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını