banner1322
x

TEZMAKSAN FABRİKA YATIRIMIYLA KAPASİTESİNİ 10 KAT ARTIRACAK

Tezmaksan yeni Sivas'taki fabrika yatırımıyla birlikte üretim kapasitesini 10 kat artıracak, ihracat ağını genişletecek.

TEZMAKSAN FABRİKA YATIRIMIYLA KAPASİTESİNİ 10 KAT ARTIRACAK
Enerji Zirvesi

Üretim kapasitesine ve teknolojiye yaptığı yatırımlara devam eden Tezmaksan, son olarak Sivas'ta Nuri Demirağ OSB’de yer alan yeni fabrikasının temellerini attı. 

"STRATEJİK ULAŞIM OLANAĞI SUNUYOR, BAĞLANTI YOLLARINA YAKIN"

Yatırıma ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, kısa vadede robotlu otomasyon sistemleriyle CNC Tezgah üretim kapasitesini 10 kat artırmak üzere yeni fabrika yatırımı gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Fabrikanın bulunduğu noktanın, kuzeyde 431 km’lik Samsun-Sivas hattıyla Samsun Limanı’na bağlandığını, 880 km’lik karayolu ile İstanbul’a ve 513 km’lik karayolu ile Mersin Limanı’na ulaşımının olduğunu bildiren Aydoğdu, "Söz konusu üç stratejik ulaşım imkanı, düşük maliyetli ve hızlı Avrupa-Asya bağlantısı demek… Sivas-Malatya otoyolu ile Ankara-Kayseri hızlı tren hattı da Sivas’ın cazibesini artıran unsurlardan.

"İSTİHDAMIMIZI 150 KİŞİYE ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ"

Ulaşım avantajının yanında yatırım teşvik uygulamaları çerçevesinde dördüncü bölgede yer alan Sivas'ta ciddi finansal destekler alıp vergi muafiyetlerinden ve ucuz enerjiden faydalanabildiklerini aktaran Hakan Aydoğdu, Tezmaksan Akademi ile de şehrin istihdamına katkıda bulunmayı planladıklarını söyledi.

Aydoğdu, üretim tesislerinin açılışında ilk etapta 70 kişiye istihdam sağlamayı ardından da uzun vadede bu sayıyı 150'ye çıkarmayı hedeflediklerini vurguladı. 

5G İLE ENDÜSTRİ 4.0 ODAĞINDA HIZLI, HATASIZ ÇÖZÜMLER SUNACAK

Sanayinin yeni evresine uyum sağlamak ve otomasyonun geleceğindeki rekabette öne geçmek adına 5G yatırımlarını tanıttıklarını ifade eden Aydoğdu, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Önceki jenerasyonlarına göre internetin çok daha hızlı olacağı 5G teknolojisi sayesinde üretimin boyutu da bütünüyle değişecek. Daha yüksek genişbant verimi, ultra güvenilir ve düşük gecikmeli iletişimi mümkün kılan 5G teknolojisini sistemlerimizle donatarak biz de bu sürece ilk adım atanlar arasında yerimizi alacağız. Kapasitematik’i uzaktan dijital fabrikamıza bağladığımız takdirde gelen verileri 5G görüntüleme senaryosu sayesinde inceleyeceğiz. Yerli üretim belgesine sahip Cubebox ile de 5G Arena’da gecikme ve güvenilirlik senaryosunu görüp iş süreçlerimizin kurgusunu daha doğru verilerle gerçekleştireceğiz."

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2022, 14:30
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını