banner1013
x

Tekno Takım: Türkiye’de satışı her yıl ikiye katlanarak artıyor

Hem özel hem standart takım üretiminde sanayinin çözüm ortağı olan Tekno Takım’ın son birkaç yıldır ürettiği Spade Drill matkapları kullanmayan yok.

Tekno Takım: Türkiye’de satışı her yıl ikiye katlanarak artıyor
EndüstrideAra4

Kartuşlu ve kartuşsuz delme kafaları, takma uçlu yataklı matkaplar, trepanning (içinden parça çıkaran) deliciler, yüksek performans matkapları ve bugünlerde üretilen binlerce U drill gibi geniş bir ürün gamında delik delme çözümleri sağlayan Tekno Takım’da spade drill matkapları öne çıkaran birçok sebep var.

-Muhtelif uç kaliteleri sayesinde çok farklı malzemeler üzerinde cevap verebilmesi,
-Titreşime karşı dayanıklılık,
-Kırılganlığının az olması,
-Gerektiğinde bazı destekleyici çözümlerle (sıvı besleme sistemleri, yataklama uygulamaları gibi) CNC işleme merkezi, üniversal frezeler, bohrwerk, torna, radyal matkap gibi çok sayıda tezgah tipinde uygulamalara cevap vermesi,
-Tek bir gövde üzerinde çap9-11mm; 11-13mm; 13-18mm; 18-24mm; 25-35mm; 36-46mm; 48-65mm; 64-88mm; 90-114mm gibi geniş aralıklarda ikinci takım yatırımı yapılmadan sadece ucu değiştirerek geniş aralıkta ihtiyaçlara cevap vermesi,
-Veldon ve mors konik şaft çeşitliliği ile değişik tezgah fener millerine uygunluğu gibi birçok avantajıyla kullanıcı dostu bir çözüm takımı yaprak matkap (spade drill) olarak biliniyor.

Bu sayede endüstride istisnasız her sektörün ihtiyaç duyduğu yaprak matkap takımları (spade drill) yalnızca Türkiye’de kullanılmakla kalmıyor, şampiyonların üretim parkuruna gönderiliyor.

Tekno Takım ürettiği yüksek performanslı ve çözümcü yaprak matkap takımları sayesinde kullanıcılarına sağladığı kazançla yurt dışında da rakiplerine fark atmaya devam ediyor. Amerika’daki rakiplerini dahi geride bırakarak ürettiği yaprak matkap (spade drill) takımlarını boysuz pilot takımlardan uygulamaya göre çapın 50 katına kadar uzayan çözüm serileriyle dünyaya ihraç ediyor. Almanya, Kore, Amerika, Meksika, Eski Doğu Bloku ülkeleri, İspanya, Orta Doğu ülkeleri ve daha birçok ülkedeki delme uygulamalarında karşılaşılan zorluklarda aranan adres haline gelmiş durumda Tekno Takım…
Ürün gitgide daha da kabul ve talep gördükçe müşteri ilişkileri bu alanda daha farklı bir diyaloğa dönüşüyor. Doğal olarak her yararlı çözümde olduğu gibi, verilen hizmet yeni ihtiyaç ve talepler doğuruyor elbette…

Hal böyle olunca, ürün gamı daha da gelişerek doğrusallığı geliştirmek için pilot yaprak matkap çeşitlerinin üretimi, uzatma (extension) uygulamaları, sıvı besleme yetersizliği olan durumlar için sıvı besleme tutucuları, değişen uygulamalar için uç çeşitliliği, titreşim ve sapma sorunlarında yataklama çözümleri ve uç kullanımında ekonomi yaratmak için ise satış sonrası bileme ve kaplama gibi birçok ek servis de firma tarafından müşterilerinin hizmetine sunuluyor. 

TÜRKİYE’DE SATIŞI HER YIL İKİYE KATLANIYOR
Endüstride yer alan tüm sanayi kuruluşlarının spade drill’e ihtiyaç duyduğunu ifade eden Tekno Takım Genel Müdürü Hamdi Gülen, ST Endüstri Medya’ya şu açıklamada bulundu: “Spade drill’e demir çelikten tutun da otomotiv, yan sanayi gibi her alanda ihtiyaç duyuluyor. Spade drill takımlarını Türkiye’de üreterek gerek kendi markamız gerekse OEM bazında dünyanın birçok ülkesine ihraç ediyoruz. Bu takımın bir diğer özelliği ise her tezgahta çalışıyor olmasıdır. Türkiye’de de satışı her yıl ikiye katlanarak artıyor. Anlaşıldıkça ve desteği arttıkça değeri yükselen bir ürün haline geldi. Kullanımı daha da gelişecektir.”

Detaylı Bilgi için

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 14:36
YORUM EKLE

Radyo

NSK

Dergiler