banner1322
x

TEB ve MİB anlaşmasıyla sektörün önü açılacak

Makina sektörünün çatı derneklerinden Makina İmalatçıları Birliği (MİB), TEB ile iş birliği anlaşması imzaladı. 

TEB ve MİB anlaşmasıyla sektörün önü açılacak
Endüstrideara

MİB, TEB ile sanayiye katkı sağlayacak bir anlaşmanın imza töreni gerçekleştirdi. İmzalanan anlaşmaya göre teknoloji, girişimcilik ve üretim alanlarında ortak proje geliştirme, proje uygulama ve mentorluk programlarının yanı sıra MİB üyelerinin ihtiyaçlarına özel olarak TEB tarafından finansal hizmet ve ürünler sağlanacak. 

TEB’in MİB üyelerine olan desteği, sadece finansmanla sınırlı kalmayacak. MİB üyelerinin rekabette güçlenmeleri ve iş hacimlerini daha da artırmaları için TEB, sektörel stratejik planlarının oluşturulmasına destek sağlayacak. Makina sektörü üreticileri ve üretici paydaşlarına yönelik strateji alternatiflerinin ortaya konacağı Türkiye Makina Sektörü Gelecek Stratejileri Konferası’na katkıda bulunacak olan TEB; hem ülkemiz ekonomisine hem de MİB üyelerinin ihracatına destek vermek amacıyla üretim ve ihracata yönelik büyüme ve gelişim programlarının koordinasyonlarını üstlenecek.

“KATMA DEĞERLİ ÜRETİMİN ÖNÜ AÇILACAK”

MİB üyelerinin iş birlikleri, birleşmeler, teknoloji transferi ve TEB’in sunduğu birçok hizmeti kullanabilme imkanlarının olacağını belirten MİB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özkayan “Yaptığımız ortaklığın sürdürülebilir büyümenin yanında her zaman vurguladığımız inovatif gelişme ve katma değerli üretimin önünü açacak çok ciddi bir iş birliği olduğunu düşünüyorum. MİB bünyesinde bulunan ve önemli başarılara imza atan makina imalatçıları, TEB bünyesinde bulunan 700’e yakın start up firmasıyla bir araya gelip, iş birliği yapabilecek. Firmalar arası ortaklık ve iş birliği kültürünün yaygınlaşmasının; ülke sanayimizin gelişmesi, sürdürülebilir büyüme ve rekabetçilik bakımından son derece önemli olduğunu kanısındayım.” dedi.

“İŞ BİRLİKLERİYLE İHRACATI DESTEKLEYECEĞİZ”

TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz ise “Banka olarak özellikle ülkemiz ihracatının artırılmasında finans ve reel sektör iş birliklerinin önemine inanıyoruz. Makina sektörünün önemli temsilcilerinden MİB ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğiyle Türkiye ekonomisine katkılarda bulunan üreticilerimize destek olma konusunda ciddi bir adım daha attık.” dedi 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 10:21
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını