banner1013
x

SUV TRENDİ GOODYEAR'A YENİ FIRSATLAR GETİRDİ

SUV'lere özel lastik teknolojisine talep artarken, Goodyear’ın bu ihtiyaçları karşılamak adına ürettiği “EfficientGrip 2 SUV” lastiği, testleri birincilikle bitirmeyi başardı.

SUV TRENDİ GOODYEAR'A YENİ FIRSATLAR GETİRDİ
EndüstrideAra2

Avrupa'da otomotiv sektöründe en çok satan her on araçtan üçünün SUV olması ve özel lastik teknolojisine talep artarken, Goodyear'ın bu ihtiyaçları karşılamak adına ürettiği “EfficientGrip 2 SUV” lastiği, sektörün önde gelen dergilerinin testlerini birincilikle bitirmeyi başardı.

AVRUPA'DA POPÜLER HALE GELDİ

Avrupa'da Crossover ve SUV modellerinde artış yaşanıyor.

Bilhassa SUV'ler, sağlam görünüşleri, yüksek sürüş pozisyonu ve hatchback'lerin pratikliğini tüm arazi koşullarına uygunlukla birleştirmesiyle gerek sürücüler gerekse aileler için popüler bir araç türü haline geldi.

"SÜRÜCÜLERİN BEKLEDİĞİ PERFORMANSI SAĞLAMALI"

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Goodyear Teknik Proje Yöneticisi Thomas Gesenhoff, söz konusu modelin yaygınlaşmasıyla birlikte markalarının lastik teknolojisini sergilemesi adına yeni fırsatları beraberinde getirdiğini savundu.

Söz konusu araçlara özel olarak geliştirilen EfficientGrip 2 SUV gibi lastiklerin önemine vurgu yapan Gesenhoff, "Konvansiyonel otomobil lastiği geliştirme konusuna farklı bir yaklaşım getiriyoruz. Bu model araçların lastiklerinin daha sağlam ve çok yönlü olmanın yanı sıra, sedan araçlardan hatchback'e geçen sürücülerin beklediği dinamik his ve performansı da sağlaması gerekiyor." dedi.

"YÜZDE 25 DAHA FAZLA KM YAPILMASINA İMKAN VERİYOR"

Yapımında kullanılan güçlendirilmiş yanak ve doku malzemesi, uzun ömürlü olmasını sağlamanın yanında hassas yönlendirme ve hareket kabiliyeti de sunuyor.

Gesenhoff, modellerin çok amaçlı oluşu dolayısıyla tüketicilerin daha fazla mesafe almak istemelerine nasıl karşılık verdiklerini şöyle açıkladı:

"Goodyear'ın yüksek diş elastikliği ve esnekliğiyle büyük bir sıcaklık aralığında zorlu yol koşullarında lastik yüzeyinin daha az bozulmasını sağlayan Mileage Plus teknolojisi sayesinde, EfficientGrip 2 SUV bir önceki modeline kıyasla yüzde 25 daha fazla kilometre yapılmasına olanak tanıyor." 

TESTLERİ BAŞARIYLA GEÇTİ

Markanın söz konusu araç modeli için geliştirdiği lastikleri, kendine özgü tasarımlar ve teknolojiler geliştirmeye yoğunlaşması sonucunda, Auto Bild Allrad Dergisi’nin, 10 SUV lastiğini karşılaştırdığı testte birinci sırada yer almasıyla kanıtlandı.

Dergi, ıslak ve kuru yollarda ve tipik bir SUV sürücüsünün karşılaşacağı türden kum, çakıl, çamur gibi arazi yüzeylerinde yaptığı performans testlerinin neticesinde Goodyear EfficientGrip 2 SUV modelini en iyi lastik olarak seçti.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 18:19
YORUM EKLE

Nidec

NSK

Dergiler