banner573
x

SİMÜLATÖR SİSTEMLERİNDE VERİM VE HASSASİYET

MFS, yeni geliştirdiği çok eksenli servo kontrollü simülatörlerinde servo motorlar önüne WEG Group Watt Drive helisel konik dişlili redüktörler kullanarak hem verim kazancı, hem de 3’-4’ boşluk oranları ile hassasiyet kazancı sağladı.

SİMÜLATÖR SİSTEMLERİNDE VERİM VE HASSASİYET
IDA Haber

Belçika’dan MFS (Motion For Simulators) firması simülatör uygulamalarında geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bunlar arasında yarış arabası simülatörleri, uçak simülatörleri gibi dinamik yüklerde çalışan sistemler mevcuttur. MFS, yeni geliştirdiği çok eksenli servo kontrollü simülatörlerinde servo motorlar önüne WEG Group WATT DRIVE helisel konik dişlili redüktörler kullanarak hem verim kazancı hem de 3’-4’ boşluk oranları ile hassasiyet kazancı sağlamış oldu.

MFS Watt Drive ile yaptığı bu çalışma sonunda simülatörlerinde değişken dinamik yüklere cevap verebilme, titreşimsiz hareket gibi müşterilerinden gelen taleplere cevap verebilmektedir. 

ADEN ENDÜSTRİYEL EXCLUSIVE DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNDE SUNULUYOR

Simülatörler eksen sayısı, hız ve kuvvet yönleri açısından çok değişiklik göstermektedir. Watt drive 5 kademede yüksek tahvil oranları geliştirmenin yanı sıra dizaynı ve dişli kalitesi ile radyal ve eksenel yüklere karşı koyabilme, yüksek giriş devirlerine (5000 d/d) izin verebilme gibi özellikleri ile de simülatörlerde vazgeçilmez bir ürün olmuştur.

Watt drive hem genel teslim sürelerinin kısa olması hem de Türkiye’de açılan montaj hattı ile yarı mamül ürünlerin kısa sürede montajı ile Türkiye’de hızlı teslimat ve satış sonrası yedek parça hizmetleri ile de Aden Endüstriyel exclusive distribütörlüğünde hizmet vermektedir. 

Daha önceleri sadece servo motor veya önüne verimleri düşük sonsuz vida redüktörler ile yapılan simülatör sistemleri Watt Drive‘ın helisel konik redüktörleri servo motorlara uygun çok çeşitli servo adaptör uygulamaları, uygulamaya özel yüksek tahvil oranları ve yukarıda değindiğimiz diğer özellikleri ile ön plana çıkmış olup simülatördeki eksen sayısına göre bir makinede 2,3 veya 6 adet olabilmektedir. 

HASSASİYET VE SESSİZ ÇALIŞMA AVANTAJI 

Hidrolik sistemler ile karşılaştırıldığında bu tarz elektrodinamik sistemler, hassasiyetin yanı sıra sessiz çalışma avantajı sağlamaktadır. Bu konuda da Watt drive düşük ses seviyesindeki redüktörleri ile katkı sağlamaktadır.

MFS verimliliği yüksek Watt drive redüktörler kullanarak daha düşük güçte servo motorlar kullanabildiğini ve bu sayede avantajlar elde ettiğini de belirtiyor.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2020, 20:26
YORUM EKLE

Rail

Markaküpü

Dergiler
Partnerler