SICK MAKİNA GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNE 2022’DE DEVAM EDECEK

SICK Türkiye, periyodik olarak sunduğu "Makina Güvenliği Eğitimleri"ne devam ediyor. Bu kapsamda son olarak verimli bir eğitim daha gerçekleştirildi.

SICK MAKİNA GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNE 2022’DE DEVAM EDECEK
Enerji Zirvesi

Bir makinanın ve tesisin emniyetli hale getirilebilmesinin ürün satışının yanında uçtan uca bir çözüm sunarak gerçekleştiği bilinciyle hareket eden SICK Türkiye, bu kapsamda sunduğu ve periyodik hale gelen “Makina Güvenliği Eğitimleri’ne devam ediyor. 

Firma son olarak, SGS-TÜV-SAAR tarafından sertifikalandırılan Certified Functional Safety Application Expert (Sertifikalı Fonksiyonel Güvenlik Uygulamaları Uzmanı/CFSAE) programı kapsamında oldukça verimli bir Makina Güvenliği Eğitimi gerçekleştirdi. 

Toplamda 5 gün süren ve Türkçe olarak sunulan CFSAE eğitimi sonrasında yapılan değerlendirmeler sonucunda başarılı olan katılımcılar, sertifikalarını almaya hak kazandı.

TÜM AŞAMALARI TANIMA FIRSATI BULUYORLAR

Söz konusu eğitimi tamamlayıp başarılı olan katılımcılar, fonksiyonel güvenlikle ilgili yasal standartları öğrenmenin yanı sıra makina güvenliği konusunda doğrulanmış değerlendirmeleri yapabilme becerilerine sahip oluyor ve süreç içindeki tüm aşamaları tanıma imkanı buluyor.

Eğitimler; firmaların ilgili bölümlerinde çalışan, iş güvenliği konusunda belli deneyime sahip kişiler hedeflenerek gerçekleştiriliyor. 

Fonksiyonel güvenlik alanındaki SICK uzmanları, eğitim süresi boyunca ayrıntılı pratik örnekler, kanıtlanmış uzman tavsiyeleri ve derinlemesine tartışmalar üzerinden katılımcılara; fonksiyonel güvenlik, risk değerlendirmesi, koruyucu cihaz sistemleri ve bunların nasıl değerlendirileceğinden, dokümantasyon ve makinanın doğrulanmasına kadar geniş kapsamlı bilgiler sunuyor.

SICK Türkiye, 2022 yılı içerisinde de firmaların yoğun katılım talepleri doğrultusunda eğitim programlarına devam etmeyi planlıyor.


 

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2022, 08:24
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını