banner1322
x

Servo transfer presi yatırımı ile soğuk şekillendirme yeteneğini artırdı

Ak-Pres, Sakarya’daki fabrikası için bin 600 tonluk servo transfer pres makinası aldı. Ak Pres, bu yatırım sayesinde soğuk şekillendirme yeteneklerini üst seviyeye çıkaracak.

Servo transfer presi yatırımı ile soğuk şekillendirme yeteneğini artırdı
Endüstri 40 Zirvesi

Küçükoğlu Holding Şirketlerinden Ak-Pres, Sakarya’da yer alan fabrikası için 600 tonluk servo transfer pres makinesi alarak yeteneğini artırdı. Konuyla ilgili açıklama yapan Küçükoğlu Holding Sanayi Grup Başkanı Tolga Türkaslan, “Bu yatırım ile mevcut soğuk şekillendirme yeteneklerimizi en üst seviyeye çıkardık.” dedi. 

MAKİNE PARKURU DAHA DA GÜÇLENDİ 

Küçükoğlu Holding bünyesinde, otomotiv yan sanayi sektöründe faaliyet gösteren Ak-Pres A.Ş yeni yatırımı ile ham madde kesimi, sac şekillendirme, kaynak ve boya olmak üzere tüm üretim süreçlerini tek çatı altında birleştirdi. Alınan yeni makinanın, Türkiye’de kullanılacak olan ilk Schuler marka servo motor transfer pres olma özelliği taşıdığı ifade edildi. Küçükoğlu Holding Sanayi Grup Başkanı Tolga Türkaslan, iş ortaklığı yaptıkları firmalara mekanizma, kaporta, yüksek teknolojide şase ve gövde parçaları üreten Ak-Pres’in, biri bin 200 ton transfer pres olmak üzere çok sayıda yeni nesil pres makinası ile üretim yaptığını belirtti. Türkaslan, “Almanya’dan yeni getirilen Schuler Servo pres makinası sayesinde makine parkuru daha da güçlendi. Bu yatırım ile soğuk şekillendirme yeteneği üst seviyeye çıktı.” dedi.  Türkaslan konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Schuler servo pres makinasının çalışma sistemi, diğer pres makinalarından farklı. Bu da üretim sürecinde avantaj sağlıyor. Yüksek ve ultra yüksek mukavemetli yassı metallerin ve çok hassas alüminyum malzemelerin işlenmesi klasik preslerde zor oluyor. Servo motor pres makinaları ise yavaşlatma ve hızlandırma özelliğiyle kolaylık sağlıyor. Pres, çok hızlı iniş yapıyor, hassas parçalara yumuşak vuruş gerçekleştiriyor ve daha sonra tekrar hızlanıyor. Bu özelliği de üretim yapılan parçaların zarar görmeden işlenebilmesini sağlıyor.” dedi. 


Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2020, 14:06
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını