Schmersal, bu ürünü 2019'da piyasaya sunacak

Schmersal piyasaya yeni Safety Fieldbox (Güvenlik saha bağlantı kutusu) getiriyor. Satışlarına ise 2019'da başlanacak.

Schmersal, bu ürünü 2019'da piyasaya sunacak
Endüstrideara

Schmersal grubu Nürnberg SPS IPC Drives 2018 Fuarı’nda, 2019 yılının ortalarında piyasaya sürülecek olan yeni güvenlik saha bağlantı kutusu SFB-PN-IRT-8M12-IOP’ı takdim edecek. PROFINET/PROFIsafe sistemleri için güvenlik saha bağlantı kutusu, basit “Plug&Play” (tak çalıştır) kurulumunda sekiz adet emniyet kontrol cihazı içi uygundur. 8 pinli M12 konnektörlü üniversal cihaz arayüzü sayesinde, birçok farklı emniyet kontrol cihazlarının bağlanması sağlanır: Elektromekanik ve elektronik emniyet kilitleri, anahtarlar, sensörler, ışık perdeleri ve kontrol panelleri gibi… Başka üreticilerin emniyet kontrol cihazları dahi, örneğin bir adaptör ile kolayca bağlanabilir. Bağlı olan güvenlik kontrol cihazlarının emniyet sinyalleri, güvenli PROFINET/PROFIsafe ağ sistemi ara birimi üzerinden değerlendirme için bir güvenlik kontrolörüne iletilir. PROFIsafe, standart iletişimin işlevsel olarak güvenli bir şekilde PROFINET üzerinden genişletilmesidir. PROFIsafe bazındaki iletişim, değişikliklere, iletim hatalarına, telgraf sıralamasındaki değişikliklere vb. karşı emniyete alınmıştır. Güvenlik sinyallerinin paralel iletimi, emniyet kontrol cihazlarının güvenlik kumandası kontrolünde serbest bağlanmasını sağlar. Buna ek olarak ağ sisteminin cihaz bağlantıları, farklı cihazların bağlanması için yapılandırılabilir; bu şekilde güvenlik çözümlerinin tasarlanmasında mümkün olan en büyük esnekliğe olanak tanınmıştır. Ayrıca tüm cihaz bağlantıları hat koruması için kendi kendini sıfırlayabilen bir sigorta elemanı ile donatılmıştır. Bir bağlantıdaki aşırı yük bertaraf edilip, sigorta elemanı kısa bir soğutma periyodu geçirdikten sonra otomatik olarak geri döner.

AVANTAJLARI
“Güvenli saha bağlantı kutusu, karmaşık makinalar ve tesisler için oldukça esnek ve bireysel olarak yapılandırılabilen güvenlik çözümleri sunan basit ve az maliyetli bir kurulum çözümüdür.” diyor güvenlik teknolojileri ürün yöneticisi Udo Weber. “Ayrıca bağlı cihazların tüm teşhis sinyallerinin de iletimi, optimum proses şeffaflığı sağlar.”
Güvenlik saha bağlantı kutusunun avantajlarını özetleyecek olursak: Basit bir “Plug & Play” (tak-çalıştır) çözümü olarak, az kablolarla hızlı kurulumun yanı sıra düşük maliyetli ve arızaya karşı güvenli kurulum sağlar. 
 

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2018, 10:56
YORUM EKLE

Elesa

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını