SARTEN ULUSLARARASI HAMLELERİNE DEVAM EDİYOR

Sarten Ambalaj, Bulgaristan şirketlerinden Fabrika Metal Ambalaj'ı satın alarak Bulgaristan’daki ikinci, yurt dışında ise dördüncü fabrikasını devreye almış oldu.

SARTEN ULUSLARARASI HAMLELERİNE DEVAM EDİYOR
Endüstrideara

Yurt dışında büyümeye ve atılımlarına devam eden Sarten Ambalaj, Bulgaristan şirketlerinden Fabrika Metal Ambalaj'ı bünyesine kattığını duyurdu.

Firmadan konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “1960 yılında kurulmuş Bulgaristan'ın değerli şirketlerinden Fabrika Metal Ambalaj'ı (FMA) satın alarak Bulgaristan’daki ikinci, yurt dışında ise dördüncü fabrikamızı devreye almış olduk. Bulgaristan'daki bu 2. fabrikamızla Doğu Avrupa’da metal ambalajda daha güçlü bir konuma gelmek için çalışırken, toplamda 20 fabrikamızla ürün gamımızı genişletmek için hız kesmeden yolumuza devam edeceğiz.”

İSO’NUN LİSTESİNDE 6 BASAMAK BİRDEN YÜKSELDİ

Diğer yandan firma, İstanbul Sanayi Odası (İSO), sanayi sektörünün en değerli verilerini oluşturan ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırmasında, 2019’da bir önceki yıla göre 6 basamak birden yükselmeyi başararak 102’nci sıraya yerleşti.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 12:52
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını