Sandvik Coromant'ın frezesi, otomotiv üreticilerine kazanç sağlıyor

Çapak, çentiklenme veya çizilme olmadan otomotiv parçalarının işlemesi için tasarlanan M5F90 yüzey frezeleme takımını, Sandvik Coromant piyasaya sürdü. 

Sandvik Coromant'ın frezesi, otomotiv üreticilerine kazanç sağlıyor
Endüstrideara

İkisi bir arada M5F90 kesici, tek bir uygulamada kaba talaş işleme ve ince talaş işleme yapabilen, daha kısa ve daha verimli işleme stratejileri sunan yenilikçi bir tasarım konseptidir.
 
M5F90 kesici gövdesi (25-80 mm, 0,98-3,15 inç çapında) sert lehimlenmiş PCD kesici uçlara sahiptir, bu uçlar yeni üretim süreçlerinin uygulanması sayesinde ayarlama gerektirmez ve titreşimsiz yüksek ilerleme hızları sağlar. Sonuç olarak, kullanıcılara önemli ölçüde zaman ve maliyet tasarrufu sağlar. Kesme açıları, kesici uç biçimi, kenar hazırlama ve kesme parametrelerinin doğru birleşimi sayesinde işlenmiş parçalarda çizik, çapak veya kırılma görülmez. 
 
Özellikle kaba talaş işleme ve ince talaş işleme işlemleri tek bir takım ile kolaylaştırılmakta ve stok maliyetlerinden tasarruf edilmektedir. Kaba talaş işleme açısından, takım konvansiyonel bir kesici gibi çalışır ve tüm kaba talaş işleme kesme kenarları aynı çapta ve yükseklikte konumlandırılmıştır. M5F90, 4 mm'ye (0,157 inç) kadar kesme derinliğinde işleme yapabiliyor. İnce talaş işleme işlemleri açısından bakınca, takımın bu bölümü radyal ve eksenel kademeli kesme kenarlarından oluşur. Böyle bir konfigürasyon, kesimde titreşimi önlemek için sık ağız sağlarken ince duvarlı alüminyum parçalarda çapaksız frezeleme ve üstün yüzey kalitesi sunar. 
 
“Kaba ve ince talaş işleme yapabilen frezenin doğasında olan esneklik, tek bir kesici ile aynı parça üzerinde farklı pozisyonlarda işlemeyi mümkün kılar.” diye açıklıyor Sandvik Coromant Global Otomotiv Ürün Müdürü Emmanuel David. “Ayrıca güvenilir performansı ile M5F90, konvansiyonel gövdeye sahip frezeleme takımına kıyasla üstün takım ömrü sunar. Takım düşük kesme sıvısı tüketimi sayesinde çevre dostudur.” diye ekliyor Global Otomotiv Uygulama Mühendisi Philippe Andre.
 
M5F90, dişli kutusu muhafazaları gibi alüminyum parçalar üzerinde ince duvar frezeleme işlemleri için tasarlanmış olmasına rağmen, otomotiv segmentindeki uygulamalarda geniş kavramalı malzemeleri de işleyebilir. M5F90, mevcut M5B90, M5C90, CoroMill® Century/590, M5Q90 ve M5R90 takımlama çözümlerine ek olarak alüminyum otomotiv parçaları için Sandvik Coromant frezeleme takımı teklifini tamamlıyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 15:01
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Agora

Dergiler