banner1013
x

Pilz’in MOP App uygulamasıyla makina ve üretim hattınızı yönetin

Emniyetli otomasyon konusunda teknoloji lideri Pilz’in, Heliks Teknoloji ile yaptığı iş birliğinden, makina imalatçıları kazançlı çıkacak.

Pilz’in MOP App uygulamasıyla makina ve üretim hattınızı yönetin
EndüstrideAra - Haber Detay

Emniyetli otomasyon konusunda teknoloji lideri Pilz’in, Heliks Teknoloji ile yaptığı iş birliğinden, makina imalatçıları ve kullanıcıları kazançlı çıkacak. Pilz ile Heliks A.Ş’nin geliştirdiği özel bir yazılım olan MOP App  saha uygulamalarıyla sektörde fark yaratıyor. Bu yazılım sayesinde otonom olarak makina ve üretim hattının tüm sağlıklı çalışma veri ve mesajları yönetilebiliyor. Pilz’in Endüstri 4.0 ürünlerini geliştiren Heliks’in çözümleri de bu konuda dikkat çekiyor. Daha önce Dirinler Makina’ya DirinSmart 4.0 uygulaması, Uludağ İnegöl Fabrikası’na izlenebilirlik sistemi, Delphi Automotive Bursa Fabrikası’na kaotik depo uygulaması ve Samsun Sigara Fabrikası’na ise Heliks uygulama platformu kuran Heliks A.Ş beraberinde paydaşlarına yazılım çözümleri alanında birçok fayda sağlıyor.

MOP APP TPM 4.0 UYGULAMASI NEDİR?

MOP App otonom Total Productive Maintenance (TPM) için geliştirilmiş özel bir yazılım olarak dikkat çekiyor. Otonom olarak makina veya üretim hattının tüm sağlıklı çalışma kontrolü (Healthy status survey) veri ve mesajların izler, analiz eder, veriyi ilişkilendirir (korelasyon), anomali tespiti yapar, raporlar ve bakımı yönetir.
Saha ile yönetim Bilgi Sistemi (MIS) arasında köprü kuran Heliks platformu üzerinden çalışır ve Ekipman Etkinlik Oranını (EEO) doğrudan etkiler.
MOP App kullanılabilirliği ve performansı doğrudan, kaliteyi ise dolaylı olarak geliştirir. Ekipman ya da hat bakım yönetimini otonom hale getirir, standardize eder.

MAKİNA İMALATINDA PERFORMASINIZI ARTIRIN

Makinanın tüm arıza ve sensör verilerini toplayan MOP App, bunları analiz ederek sürekli tasarım FMEA ile makina performansını artırır. Makina kullanıcılarına TPM raporlama yapan sistem; yanlış müdahaleleri önler, makina kullanıcısına zaman ve maliyet kazancı sağlar, garanti kapsamını netleştirir ve maliyetleri düşürür. Servis ve bakım giderlerinin ciddi oranda azalmasına yardımcı olan bu sistem, aynı zamanda makina kullanıcıları için kolay yedek parça siparişi sağlar, imalatçı için ek satış yaratır, imalatçıya kalite ve imaj kazandırır. 

Makina kullanıcıları açısından oldukça fayda sağlayan MOPP App, arıza süresini ve frekansını azaltarak üretim maliyetini düşürür.  Toplam ekipman etkinlik oranını artırır. Bakım maliyetini azaltır, üretim kapasitesini artırır. Tasarım ve proses FMEA’yı geliştirir, iyileşme sağlar. Kalitesizlik maliyetlerini dolaylı olarak kazaya sebep olan arıza bakımların frekansını direkt olarak azaltır. Şirket bakım standartlarının oluşumunu sağlar. Çalışan motivasyonunu artırır.


 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 13:41
YORUM EKLE

Endaş

Aha

Dergiler