OYAK RENAULT 7 MİLYONUNCU ÜRETİMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Oyak Renault, 7 milyonuncu aracının ve motorunun üretimini düzenlediği törenle kutladı.

OYAK RENAULT 7 MİLYONUNCU ÜRETİMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Robot Zirvesi

Oyak Renault, 7 milyonuncu otomobili ve motoru banttan indirerek önemli bir başarıya imza atarken, 6 milyonuncu şasi ve vites kutusu üretimini de gerçekleştirdi.

7 MİLYONUNCU ARAÇ CLİO E-TECH OLDU

Dünyanın her yerine otomobil ihracatı gerçekleştiren üretim tesisinde üretilen 7 milyonuncu araç, Almanya’daki kullanıcısıyla buluşacak olan Clio E-Tech oldu.  

Konu hakkında görüşlerini paylaşan Oyak Renault Genel Müdürü Dr. Antoine Aoun, üretime başladıkları 1971 yılında bugüne değin 7 milyon araç ve motor üretmenin gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. 

Renault 12 üretimi ile başlayan ve 50 yılda toplam 7 milyon araç ve motor ile 6 milyon şasi ve vites kutusuna uzanan yolculukta bugüne kadar fabrikadan 20'nin üzerinde modeli yollara çıkardıklarını kaydeden Dr. Aoun, "Otomobil üretimine başladığımız yıllarda yaklaşık 20 bin olan üretim kapasitemiz, bugün yıllık 378 bin otomobil ve 920 bin motor hacmine ulaştı." dedi.

"İŞ GÜVENLİĞİ HER ŞEYİN ÖNÜNDE GELİR"

Dr. Aoun, yeni teknolojiler ile sunulan yüksek sürüş güvenliği kadar iş güvenliği ve sağlığının da önemine dikkat çekerek, sözlerine şöyle devam etti:

"Araç ve motor fabrikalarımız, Renault Grubu içindeki sıralamada hep en ön sıralarda yer alıyorlar. 50 yıllık bilgi birikimimizle bugün fabrikamızda, 'Sıfır Kaza, Sıfır Hata' hedefimiz doğrultusunda iş güvenliğinden ve yüksek kalitemizden ödün vermeden, en son teknolojileri kullanan ve yüksek katma değere sahip ürünler üretiyoruz. Bu gurur ve mutluluğu hep birlikte yaşarken, kurulduğumuz günden bu yana emek veren, özverili çalışmalarıyla bizi geleceğe taşıyan tüm çalışanlarımıza, paydaşlarımıza ve tedarikçilerimize teşekkür ediyorum."

HİBRİT ARAÇLAR İÇİN MOTOR ÜRETİMİ YAPAN TEK FABRİKA

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, Yeni Clio, Clio E-Tech ve yeni Megane Sedan modellerini ve bu modellerde kullanılan motor ve başta vites kutusu olmak üzere mekanik aksamları üretiyor ve ihracatını gerçekleştiriyor.

Geçtiğimiz sene hibrit araçlar için motor seri üretimine başlayan fabrika, hibrit araçlar için motor üretimi yapan merkezler arasında Renault Grubu’nda ilk ve Türkiye’de tek fabrika konumunda bulunuyor.

Araç ve Mekanik Fabrikaları ile bir Uluslararası Lojistik ve bir Ar-Ge Merkezi’nden oluşan Bursa’daki Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda üretilen otomobil ve mekanik aksamlar, yaklaşık 70 ülkeye ihraç ediliyor.


 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2021, 09:47
YORUM EKLE

walter

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını