OSBÜK Başkanı, İkitelli OSB’yi ziyaret etti

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükçü, İkitelli OSB’nin yönetim kurulunu ziyaret etti.

OSBÜK Başkanı, İkitelli OSB’yi ziyaret etti
Endüstri 40 Zirvesi

OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükçü İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Aydın, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuri Konak ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Karadağ, Şaban Gülbahar, Hasan Kılınçarslan, Aziz İyiokur, Selim Us, M. Vural Koç'u yeni görevlerinden dolayı tebrik etti ve yapılacak çalışmalar için başarılar diledi.

KÜTÜKÇÜ'YE, OSBÜK GENEL SEKRETERİ EŞLİK ETTİ

Kütükçü, OSBÜK'ün tarihsel süreci ve OSBÜK'ün sanayicilere sağladığı kazanımlar hakkında bilgi verdi ve şunları dile getirdi: “Organize sanayi bölgelerimizde bir milyon 900 bin kişiye doğrudan istihdam sağlıyoruz. Bu çok ciddi bir rakam. Ancak biz organize sanayi bölgelerimizdeki fabrikalarımızın ölçeğini büyütebilirsek, bu istihdam rakamları da 2,5-3 milyonlara rahatlıkla çıkabilir. Yine bu fabrikalarımızı ihracata daha fazla kanalize edebilirsek ülkemizi ekonomik dalgalanmalardan daha az etkilenen bir yapıya kavuşturabiliriz. Ayrıca Türk sanayisinin rekabet gücünü artırmak için OSB’lerimizin sadece sayısını artırmak yetmez. Niteliklerini de geliştirmek, yeni nesil organize sanayi bölgeleri inşa etmek zorundayız.”

İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Aydın ise İkitelli OSB ve sanayicilerin mevcut durumu hakkında bilgi verirken, sanayicilerin beklentilerinin OSBÜK aracılığıyla çözüme ulaştırılmış olmasından ötürü duyduğu memnuniyeti de dile getirdi. Aydın; sanayi sektörünün, Türkiye'nin taşıyıcı gücü olduğunu vurguladı ve daha nitelikli OSB'ler için İkitelli OSB'nin üzerine düşen görevi yerine getireceklerini belirtti.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2019, 17:45
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını